Ładna pogoda przyciąga tłumy turystów do Świnoujścia

Ładna pogoda przyciąga tłumy turystów do Świnoujścia

Niezwykle ciepły październik i całkiem ładny listopad wzbudziły niepokój wśród ekologów, ale reszta społeczeństwa wydaje się cieszyć z wyższych temperatur jesienią. Istotnie, dzięki temu jesień w Polsce stała się o wiele przyjemniejsza, chociaż niewątpliwie jest to niepokojący sygnał postępującego globalnego ocieplenia. Tymczasem ładna pogoda przywołała do Świnoujścia nie tylko dobry nastrój, ale również rzeszę turystów.

Świnoujście pełne turystów

Listopad to miesiąc, w którym wakacyjny sezon jest jedynie wspomnieniem. W tym roku jednak granice między sezonem letnim a zimowym nieco się zatarły. Piękna pogoda w październiku i listopadzie sprawiła, że Świnoujście wciąż jest pełne turystów. Lokalni przedsiębiorcy cieszą się z dużego zainteresowania gości. Turystów jest wystarczająco dużo, by utrzymywanie lokali gastronomicznych było opłacalne. Jednocześnie odwiedzających jest mniej niż latem, co pozwala pracownikom na odpoczynek. Właściciele restauracji i barów w Świnoujściu prognozują z nadzieją, że tegoroczna zima będzie dobra dla biznesów. Nie ulega wątpliwości, że w dobie wysokiej inflacji zainteresowanie klientów jest bardzo cenne.

Dlaczego wysokie temperatury jesienią to powód do niepokoju?

Wielbiciele ciepłych letnich dni z pewnością doceniają wyższe temperatury w miesiącach jesiennych. Nikt nie tęskni za ponurą, deszczową jesienią. Niestety, wysokie temperatury w październiku czy listopadzie to zły znak. Objaw tego, że temperatura Ziemi wzrosła o ponad 1 stopień. Już tylko krok dzieli nas od katastrofy, z której nie będzie ratunku. Globalne ocieplenie trzeba zatrzymać i można to zrobić, ale zarówno Europa, jak i świat zmagają się obecnie z wieloma innymi problemami. I chociaż globalnego ocieplenia nie można ignorować, to społeczeństwom brak zgodności w działaniach.