Nietypowe wzgórze jako rezultat budowy tunelu pod Świną

Nietypowe wzgórze jako rezultat budowy tunelu pod Świną

W trakcie budowy tunelu w Świnoujściu, z urobku powstało nietypowe wzniesienie. Teraz zielone wzgórze zamierza służyć jako miejsce relaksu dla odwiedzających i mieszkańców tego nadmorskiego kurortu. Ma ono również stać się atrakcją dla entuzjastów biegów przeszkodowych.

Zastępczyni prezydenta Świnoujścia, Barbara Michalska, opublikowała zdjęcia górki nabierającej kształtów na swoim profilu na platformie społecznościowej. Zwróciła uwagę, że przy ulicy Karsiborskiej powstaje tzw. górka rekreacyjno-wypoczynkowa. Podkreśliła, że znacząca część tego obiektu jest już gotowa, a prace porządkowe wokół niego są w trakcie realizacji. Michalska przypomniała, że za budowę górki odpowiedzialny jest wykonawca tunelu pod Świną.

Górka została usypana z materiału wydobytego podczas prac związanych z drążeniem tunelu. Łącznie wykorzystano do tego 8,5 mln taczek ziemi. Jak podały władze miasta, na terenie wzgórza ma powstać tor treningowy dla biegaczy przeszkodowych, zwany OCR, pumptrack oraz wybieg dla psów. Położenie górki jest strategiczne – znajduje się na wyspie Uznam, w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia do tunelu.