Zamknięcie tunelu pod Świną na trzy godziny

Zamknięcie tunelu pod Świną na trzy godziny

W nocy z 7 na 8 września, tunel pod Świną zostanie wyłączony z użytkowania przez okres trzech godzin. Ta sytuacja to nie pierwsza tego typu przerwa w funkcjonowaniu tunelu, która miała miejsce w ostatnim okresie. Konkretnie, od godziny 1:00 do 4:00 w piątek 8 września, tunel nie będzie dostępny dla ruchu.

Podczas tego wyłączenia, kierowcy będą mogli skorzystać z alternatywnej możliwości przeprawy – promem Bieliki, obsługiwanym przez przeprawę promową Warszów, lokalizowaną w pobliżu dworca PKP w Świnoujściu.

Paweł Szynkaruk, dyrektor Żeglugi Świnoujskiej, zapewnia że zamknięcie tunelu w tych godzinach nie powinno stanowić problemu dla użytkowników dróg. Jak podkreśla, podczas poprzedniego wyłączenia tunelu o tej samej porze, przeprawiło się między wyspami jedynie 58 samochodów.

Szynkaruk wyjaśnia, że przyczyną tymczasowego zamknięcia jest konieczność przeprowadzenia prac serwisowych. Istnieje aż 30 systemów elektronicznych, które wymagają regularnej kontroli i weryfikacji. To standardowy proces, który jest przeprowadzany również w innych tunelach.

Po inauguracji tunelu, wielu użytkowników skarżyło się na silny zapach spalin w jego wnętrzu. Dyrektor Żeglugi Świnoujskiej zapewnia, że nie ma powodów do niepokoju. Mimo odczuwalnego zapachu, stężenie tlenu węgla czy tlenku azotu nie przekracza dopuszczalnych norm.