Terminal AGRO w Świnoujściu będzie rozbudowywany. Inwestycja zwiększy zdolności przeładunkowe do dwóch milionów ton rocznie

Terminal AGRO w Świnoujściu będzie rozbudowywany. Inwestycja zwiększy zdolności przeładunkowe do dwóch milionów ton rocznie

Umowa dotycząca rozszerzenia funkcji terminala AGRO w Świnoujściu przez dodanie linii technologicznej i urządzenia załadowczego na statki została podpisana pomiędzy OT Port Świnoujście a POL INVEST PROJECTS. W efekcie tej inwestycji, wartość której wyniesie 40 mln zł, zdolności przeładunkowe dla zbóż w terminalu wzrosną do ponad dwóch milionów ton rocznie.

Podpisanie umowy to wydarzenie kluczowe dla Grupy Kapitałowej OT Logistics, zwłaszcza w kontekście rosnących potrzeb przetwarzania towarów agro w polskich portach. Jest to także krok naprzód, który w dużym stopniu przyczyni się do transformacji OTPŚ w jeden z najnowocześniejszych terminali oferujących całkowicie zautomatyzowane przeładunki zbóż. Dzięki tej inwestycji, roczne zdolności przeładunkowe dla produktów agro w OT Port Świnoujście będą ponad dwa miliony ton, a oferowany wskaźnik załadunku będzie najwyższym na polskim rynku – mówi Kamil Jedynak, Prezes OT Logistics.

W myśl umowy, firma POL INVEST PROJECTS będzie odpowiedzialna za rozbudowę terminala AGRO w ramach systemu zaprojektuj i zbuduj. Realizacja inwestycji odbędzie się na Nabrzeżu Chemików. Terminal zostanie wyposażony w linię technologiczną oraz urządzenie załadowcze na statki, które będą skomunikowane z istniejącym nowoczesnym magazynem płaskim wyposażonym w infrastrukturę do obsługi wagonów i samochodów. Według planów, rozbudowa ma zostać zakończona w drugiej połowie 2025 roku.