Pogoń Szczecin triumfuje nad Stalą Mielec 1:0 w czwartej serii spotkań Ekstraklasy

Pogoń Szczecin zanotowała ważne zwycięstwo, pokonując Stal Mielec 1:0 w meczu czwartej kolejki Ekstraklasy. Decydujący punkt zapewniający „Portowcom” pełną pulę punktów zdobył Alexander Gorgon, wprowadzając piłkę do siatki w 85. minucie rywalizacji.

Przed rozgrywką, nastroje w szeregach drużyny ze Szczecina były nieco przygnębione z powodu poprzedniej straty przeciwko Górnikowi Zabrze (0:1). Skomplikowanej sytuacji nie pomogły problemy zdrowotne kilku istotnych zawodników, w tym Kamila Grosickiego i Efthymiosa Koulourisa, którzy z powodu urazów nie mogli wystąpić na boisku.

Mimo tak niekorzystnych okoliczności, Pogoń Szczecin wykazała determinację i zdołała zgarnąć komplet punktów. Kluczowy gol padł za sprawą Alexandra Gorgona, który pokonał bramkarza rywali na niewiele więcej niż pięć minut przed zakończeniem konfrontacji.

Wartościowe zwycięstwo pozwala drużynie utrzymać się na czele klasyfikacji Ekstraklasy i z optymizmem patrzeć w przyszłość, pomimo ciągłych kłopotów z kadrowymi absencjami. Następne starcie będzie szansą do potwierdzenia wysokiej formy i kontynuowania rywalizacji o najwyższe cele w sezonie.