Czy do Świnoujścia warto wybrać się z całą rodziną?

Czy do Świnoujścia warto wybrać się z całą rodziną?

Planując wakacje z dziećmi, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Taka wyprawa jest często skomplikowanym przedsięwzięciem, które spędza nam sen z powiek. Czy Świnoujście jest dobrym celem na wakacje wraz z całą rodziną?

Baza noclegowa miasta

Świnoujście nie narzeka na brak hoteli i różnego rodzaju miejsc noclegowych. Wiele z nich przystosowane jest dla rodzin z dziećmi. Wyróżniają się przestronnymi pokojami, bogatym wyposażeniem i salami zabaw dla dzieci. Na co zwrócić uwagę wybierając hotel?

Kluczowym będzie na pewno wybór pokoi. Sporo hoteli oferuje apartamenty rodzinne. Można w nich spokojnie się wyspać i znaleźć przestrzeń dla każdego członka rodziny. Takie pokoje oferuje na przykład Baltic Hotel lub Radisson.

Przed przyjazdem warto też zapytać obsługę o możliwość dostawienia łóżeczek dziecięcych lub innych potrzebnych akcesoriów. Ważne jest też miejsce do zabawy dla dzieci oraz oferta kanałów telewizyjnych. Koniecznie zapytajmy o to przed dokonaniem rezerwacji.

Czy Świnoujście jest przyjazne dzieciom?

Zdecydowanie tak. Co prawda jest to znana miejscowość turystyczna, jednak słynie ona ze spokojnego klimatu i bardzo czystych plaż. Nie musimy się tez tutaj martwić o brak rozrywek. W okolicy znajduje się mnóstwo atrakcji, które zapewnią nam wiele dni zwiedzania.

Szczególnie polecamy Podziemne Miasto Wolin, a także labirynt luster, który niejednego już zaskoczył. Dla młodszych dzieci są zjeżdżalnie i sporo płacy zabaw. To wszystko sprawia, że nie sposób się tutaj nudzić.

Nie zawodzi też oferta gastronomiczna. Lokalne smażalnie są naprawdę dobre, a w wielu miejscach można również kupić pyszną wędzoną rybę. Nie zabraknie tu też typowych nadmorskich specjałów, które dzieci wprost uwielbiają. Jest bogata oferta gofrów, kręconych frytek czy koktajli.

Najważniejszy w Świnoujściu jest jednak klimat. Na jednej z wielu plaż można poczuć się naprawdę wyjątkowo. Morze tutaj jest urokliwe i naprawdę piękne. Zachody i wschody słońca niejednego wprawiły już w zachwyt.