Największe atrakcje Świnoujścia. Część I

Największe atrakcje Świnoujścia. Część I


Świnoujście jest miejscowością turystyczną, która oferuje naprawdę wiele, zwłaszcza jeżeli chodzi o obiekty militarne. W pobliskich lasach możemy znaleźć wiele porzuconych fortyfikacji oraz zagospodarowanych fortów i miejsc związanych z obronnością. Dzisiaj chcemy zaprezentować kilka miejsc militarnych, które koniecznie musi odwiedzić każdy, kto odwiedzi to piękne miasto.


Fort Anioła


Prace nad Fortem Anioła rozpoczęto w 1853 roku. Posiada on wały obronne oraz fosę. W forcie znajduje się też most zwodzony. Możemy tam podziwiać oryginalne zabezpieczenia oraz struktury służące ofensywie.Twierdza w swoim czasie była na tyle ważna, że podniosła rangę miasta, a budowę odwiedził sam król Prus.


Fort Gerharda


Ten położony na Wyspie Wolin Fort to niezwykle ciekawe miejsce. Został zbudowany w 1863 roku. Posiada fosę oraz wały ziemne. To, co tworzy klimat tego miejsca to pasjonaci i studenci. Wszyscy przebrani zgodnie z historycznym rodowodem tego miejsca zapewnią nam prawdziwą moc atrakcji.
Podczas zwiedzania będziemy uczestniczyć w typowej pruskiej musztrze oraz zapoznamy się z historią fortu. Wszystko w zabawnej i bardzo ciekawej formie. Będzie nawet konkurs z nagrodami. Kto odpowie poprawnie na pytanie otrzyma pruską nagrodę. Czym ona jest? Nie powiemy Wam, żeby nie psuć niespodzianki, kiedy już wygracie fortowy konkurs.


Podziemne Miasto Wolin


Podziemne Miasto Wolin to sieć bunkrów i korytarzy, które służyły do ochrony przez skutkami działań wojennych.Budowę miasta zakończono około roku 1939 i od tego czasu służyło ono obronie bazy. Odbywały się tu również szkolenia. Po 1945 roku Miasto przez rok było zajmowane przez Rosjan, a później trafiło w ręce Polskie. Miało ono służyć odtąd Armii Polskiej. Podczas „zimnej wojny” służył on jako tajna baza dowodzenia. W 1995 wojsko na stałe opuściło te tereny.
Od kilkunastu lat działa tutaj grupa, która uczyniła z terenu miejsce do zwiedzania. Stopniowo od 2013 roku oczyszczano i przystosowywano kolejne pomieszczenia. Oprowadzanie z przewodnikiem jest naprawdę ciekawe. Jest mnóstwo żartów wojskowych oraz musztra. Klimat jest podobny jak w Forcie Gerharta, gdzie zresztą pracują zaprzyjaźnieni pracownicy.