Największe atrakcje Świnoujścia. Część II

Największe atrakcje Świnoujścia. Część II


Świnoujście ma naprawdę wiele do zaoferowania. Na jego terenie znajdują się obiekty militarne, atrakcje związane z morzem oraz wiele innych. Dzisiaj chcielibyśmy zaprezentować najlepsze atrakcje, które najbardziej kojarzą się z tym miejscem. Zapraszamy do lektury.


Latarnia Morska


Latarnia Morska w Świnoujściu pochodzi z XIX wieku. Jest najwyższą latarnią Bałtyku, jej wysokość to 65 metrów. Czyni ją to jedną z najwyższych tego typu budowli na świecie. Aby dostać się na górę, musimy pokonać ponad 300 schodów, jednak widoki warte są wspinaczki. Widać stąd całą okolicę oraz pobliskie Międzyzdroje. Szczególnie pięknie jest o zachodzie słońca.
W budynku obok Latarni mieści się również Muzeum Latarnictwa i Ratownictwa Morskiego. Zgromadzono tu eksponaty związane z morzem i żegluga. Obiekt działa od 2001 roku.


Przeprawa promem


Przeprawa promem dla przejezdnych stanowi jedną z głównych atrakcji miasta. Przeprawa jest atrakcyjna zwłaszcza dla dzieci. Nie trwa ona długo jednak w jej trakcie można podziwiać naprawde piękne widoki.
Połączenia są pomiędzy wszystkimi wyspami Świnoujścia, to jest pomiędzy Wolinem, Uznamem i Karsibórem. Prom Karsibór jest tym najbardziej turystyczny, a tym samy najbardziej zatłoczonym. My zdecydowanie polecamy wyprawę pozostałymi, ale wybór należy zainteresowanego.


Muzeum Rybołówstwa


Nie ma morza bez rybołówstwa i ryb. Wielu z nas nie wyobraża wyjazdy nad morze i nieskosztowania ryby chociaż raz. Jeżeli nie uda nam się ta (nie) trudna sztuka zawsze możemy zadowolić się wizytą w Muzeum Rybołówstwa.
Ten przybytek mieści się w dawnym Ratuszu, który jest jedna ze starszych budowli w Świnoujściu. Pochodzi z początków XIX wieku.Jak łatwo się domyślić Muzeum mieści w sobie eksponaty związane z łowieniem oraz ewolucja tego fachu. Zobaczymy tu różnego rodzaju sprzęty łowieckie oraz specjalne ubrania.
Wiatrak
Wiatrak Stawa Młyny to rozpoznawalna wizytówka Świnoujścia. Wiatrak służy do nawigacji. Ma ponad 10 metrów wysokości, a na jego szczycie znajduje się światło, które wskazuje drogę. To bardzo częste miejsce spotkań i odwiedzin.