Największe atrakcje Świnoujścia. Część III

Największe atrakcje Świnoujścia. Część III


W poprzednich częściach przybliżyliśmy najczęściej odwiedzane atrakcje Świnoujścia. Dzisiaj przyszła kolej na naturę w tych rejonach. Przedstawiamy obiekty przyrodnicze, które trzeba zobaczyć. Zapraszamy do czytania!


Woliński Park Narodowy


Woliński Park Narodowy obejmuje większość wyspy Wolin. Park utworzono w 1960 roku. Znajdziemy w nim niesamowitą przyrodę oraz przepiękne miejsca. Są tutaj klify, lasy, bujna roślinność i oczywiście morze.Najwyższy z klifów mierzy 93 metry nad poziomem morza i zaskakuje przepięknym widokiem na morze. Szczególnie pięknie jest tutaj podczas wschodów słońca. Na terenie Parku można się też wspiąć na Wzgórze Zielonka, Piaskową Górę oraz Kawczą Górę. Wszystkie oferują naprawdę cudne widoki oraz niezwykłą przyrodę.

Kilka kroków od granicy parku znajdują się również Tarasy Widokowe. Ten widok na pewno zapamiętacie do końca życia. Nie sposób opisać piękna, które tam zobaczymy. Piękny Zalew Szczeciński oraz kraina 44 Wysp zapiera dech w piersiach. Będąc w okolicach koniecznie trzeba to zobaczyć.

Muszla Koncertowa


Muszla koncertowa w Świnoujściu to obiekt położony przy promenadzie. Jest dość stara, powstała w 1926 roku. Jej naturalny kształt oraz naturalnie stworzone środowisko akustyczne sprawiają, że jest to miejsce idealne na występu oraz koncerty. Szczególnie pięknie prezentuje się tutaj śpiew a capella.


Plaże


W Świnoujściu jet naprawdę sporo terenu do plażowania. Ponad 10 kilometrów piaszczystych plaż zachęca do wypoczynku. Plaża miejska jest zwykle zatłoczona, jednak wystarczy kilkanaście kroków, aby znaleźć się tylko w swoim własnym towarzystwie. To idealne miejsce na spacery oraz aktywność fizyczną. Jest tu czysto, pięknie i zachwycająco.
Można tutaj spotkać mewy oraz pływające meduzy. Przejdźcie brzegiem i poszukajcie też bursztynów i ciekawych muszelek. Można też zostać do zachodu słońca. Z wydm widać go naprawdę pięknie. Czerwone promienie robią tutaj naprawdę duże wrażenie.