Jazz w Świnoujściu już dzisiaj

Jazz w Świnoujściu już dzisiaj

Następne kilka dni będzie prawdziwą gratką dla miłośników jazzu. W regionie zagrają znani muzycy jazzowi, którzy dźwiękami swojej muzyki potrafią rozpalić do czerwoności. Pierwszy koncert odbędzie się w Muszli Koncertowej, zagrają Anders Bergcrantz oraz Sylwester Ostrowski.

Jazzowe widowisko w Muszli Koncertowej

2 września o godzinie 18:00 w Muszli Koncertowej zagrają Anders Bergcrantz oraz Sylwester Ostrowski z grupą. To jednak nie koniec. PO nich wystąpią Dorota i Henryk Miśkiewicz, czyli niezrównany duet składający się z ojca i córki. Będą promować swój nowy album „Nasza Miłość”.

Występu są częścią cyklu „Dni Jazzu na Pomorzu Zachodnim”. Poza występami w Świnoujściu artyści wystąpią też w innych miejscach pomorza. Koncerty zorganizowane są z myślą o fanach muzyki, jednak na pewno spodobają się również szerszej publiczności.

Kto polubi jazz?

Naszym zdaniem jazz może pokochać absolutnie każdy. Nie jest on w tych czasach tak popularny jak niegdyś jednak ostatni zdecydowanie wraca do łask. W całej Polsce możemy natknąć się na koncerty znanych muzyków tego nurtu i bezgranicznie zakochać się w tym gatunku.

Zaczynając przygodę z jazzem, warto wybrać się na kameralne koncerty w małych klubach. Pozwoli to nam w spokoju kontemplować dźwięki i dać się pochłonąć specyficznym nutą gatunku. Nie najgorzej jest też udać się na duży koncert. Tam musimy liczyć się jednak z trochę gorszymi warunkami. Niektórym fanom muzyki przeszkadzają tłumy, które pojawiają się na takich wydarzeniach.

Na początek warto zapoznać się z twórczością Leszka Możdżera czy Milesa Davisa. Niepokonany jest także mistrz Luis Armstrong. Popularne utwory tych muzyków pozwolą nam zapoznać się z gatunkiem i zdecydować czy taka forma muzyczna odpowiada naszym oczekiwaniom. Jeżeli ci artyści nas nie poruszą, nie zniechęcajmy się do tej muzyki. W Polsce i na świecie jest sporo kapel, które mają swoją interpretację jazzu. Na pewno każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.