Świnoujście będzie miało nowoczesny terminal promowy

Świnoujście będzie miało nowoczesny terminal promowy

Trwają prace budowlane na wybrzeżu. Buduje się nowy, nowoczesny terminal promowy. Dzięki niemu miasto będzie mogło sprawniej przewozić towary. Terminal obsłuży bowiem różne środki transportu. To zdecydowanie ułatwi przewożenie i handel w regionie. 

Jak będzie wyglądać nowy terminal

Budowa nowego węzła rozpoczęła się jesienią dwa lata temu. Obecnie budowa wchodzi w nowy etap, a ukończenie całości inwestycji jest coraz bliżej. Zamontowano już rampy, a budowa estakady jest już w zaawansowanym stadium.

Prace budowlane rozpoczęły się jesienią 2019 roku. Już w ubiegłym roku pojawiła się nowa estakada nad stacją kolejową Świnoujście. Prace przy niej są w toku. W efekcie prac uzyskamy nowy węzeł komunikacyjny, który pozwoli na szybkie i bezproblemowe transportowanie towarów wieloma środkami transportu.

W ramach inwestycji powstają nowe drogi, tory kolejowe i rampy przeładunkowe. Jak mówią twórcy projektu, będzie to naprawdę dobrze zaprojektowane miejsce, które sprosta wymaganiom nowoczesnego świata.

Inwestycje w regionie

Budowa nowoczesnego terminalu to nie jedyna inwestycja w regionie. Już za rok do użytku powinien zostać oddany tunel po Świną, który znacząco przyspieszy podróże pomiędzy wyspami. Na ten projekt mieszkańcy czekają od lat. W tym momencie jedyną opcją przedostania się na drugi brzeg jest przeprawa promem. Ta jak wiadomo zajmuje sporo czasu, który jest ważny zwłaszcza dla mieszkańców przemieszczających się do miejsca pracy.

Inwestycje w regionie zdecydowanie idą w dobrym kierunku. Usprawnią przemysł i pozwolą na bardziej zrównoważony rozwój regionu. Obywatele i turyści z niecierpliwieniem czekają na ich koniec. Wszystkie prace mają być skończone na jesieni przyszłego roku, oczywiście jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z pierwotnym planem. Na razie jednak nie zapowiadają się żadne opóźnienia. Mamy nadzieję, że w trakcie prac nie zajdą żadne niespodziewane okoliczności, a projekty zostaną oddane w terminie.