Jesień na świnoujskiej plaży. Wymarzone wakacje

Jesień na świnoujskiej plaży. Wymarzone wakacje

Dla wielu osób morze latem jest nieznośne. Panują tam wtedy upały, a okolice odwiedzają tłumy turystów. Inaczej jest w sezonie jesiennym. Bałtyk zmienia się wtedy nie do poznania. Nie ma tam już tyle ludzi, a restauracje zaczynają żyć powolnym, miłym rytmem. Czym jeszcze zaskoczy nas morze? 

Dlaczego warto spędzić jesień nad Bałtykiem?

Osoby spędzające jesienne miesiące nad morzem najbardziej cenią sobie ciszę i spokój, jakie tam w tym okresie panują. Ten czas rozpoczyna się już 1 września. Dzieci wracają wtedy do szkół i większość rodziców nie jeździ już na wakacje. Możemy wtedy liczyć na puste plaże i brak plażowych przepychanek. Nie będzie tu wtedy setek parawanów, ani krzyczących dzieci. Nie ma też kolejek do knajp i innych atrakcji.

Jesień to też piękno. Klimat zmienia się wtedy i oferuje nam naprawdę piękne widoki. Morze jest w tym czasie wyjątkowo piękne i wzburzone. We wrześniu zaczyna się bowiem sezon na sztormy. Taką pogodę trzeba lubić jednak jeżeli to zrobimy, to gwarantujemy, że w naszym pięknym Bałtyku można się wtedy bez pamięci zakochać.

Jesienna pora to również najlepszy czas na wyjazdy zdrowotne. W czasie sztormów i silnego wiatru w powietrzu znajduje się najwięcej jodu. Wiele osób do nadmorskich miejscowości przyjeżdża właśnie z tego powodu. Spacery w wietrzne dni lub otwieranie okna w te deszczowe na pewno wyjdzie nam na zdrowie i pozwoli zrealizować cel, w jakim przyjechaliśmy

Niewątpliwą zaletą wypoczynku poza sezonem są też niskie ceny. Nam morzem jesienią absolutnie wszystko jest tańsze. Hotele potrafią stanie o kilkaset złotych za pobyt, a wypad do restauracji nie oznacza wtedy zrujnowania swojego portfela. Tańsze są też ceny niektórych biletów i atrakcji. Możemy spotkać się z wyprzedawaniem pozostałych po lecie pamiątek czy ubrań. To czas, w którym właściciele próbują jeszcze zarobić i jednocześnie pozbyć się zalegających towarów. Dzięki temu możemy upolować naprawdę niesamowite okazje.