Bezpłatne parkingi i wiele korzyści z Kartą Wyspiarza

Bezpłatne parkingi i wiele korzyści z Kartą Wyspiarza

Karta wyspiarza daje wiele korzyści dla ich posiadacza. Od pierwszego września będzie ich więcej. Dzisiaj zaczyna obowiązywać 30 minut bezpłatnego parkowania w Strefie Płatnego Parkowania dla beneficjentów karty. Jak skorzystać z bonusu i jakie inne korzyści daje karta?

30 minut parkowania gratis

Już od dzisiaj wszyscy posiadacze Karty Wyspiarza mogą korzystać z 30 minut bezpłatnego parkowania. Ofertę można wykorzystać raz dziennie w Strefach Płatnego Parkowania w całym mieście. Wystarczy zgłosić swoje numery rejestracyjne i już można korzystać ze zniżki. Jak dokładnie to zrobić?

W Parkomacie SPP wybieramy opcję rezydent i wybieramy numer 1. Po tej czynności wpisujemy swój numer rejestracyjny. W rzypadku kiedy jest on zarejestrowany w systemie, będzie można tam wybrać opcję rezydent. Umożliwi nam ona pobranie darmowego biletu w Strefie.

Rozwiązanie dostępne jest tylko w parkomatach. Na ten moment nie przewiduje się możliwości skorzystania z aplikacji lub stron internetowych oferujących parkowanie. Być może w przyszłości taka funkcja będzie dodana.

Co jeszcze daje Karta Wyspiarza

Popularna Karta Wyspiarza daje płacącym w Świnoujściu podatki wiele korzyści. Jest to przede wszystkim karta zniżkowa, która obejmuje wiele usług, muzeów i atrakcji na terenie miasta. W akcje zaangażowane są również niektóre restauracje i instytucje kulturalne. Na podstawie imiennej karty możemy liczyć na wiele bonusów podczas spędzania wolnego czasu.

W założeniu ma ona aktywizować mieszkańców i dawać im poczucie przynależności do społeczności. Ma być znakiem przynależności do danego miejsca, a więc kształtuje także postawy patriotyczne. Może być też czynnikiem decydującym, ze mieszańcy, którzy nie są tutaj zameldowani, zaczną wspierać rozwój regionu. Jest to więc swoisty dwustronny kontrakt, który jest korzystny dla zamieszkujących miasto obywateli, ale i dla samego regionu. Pozwala na rozwój oraz budowanie relacji z obywatelami miasta.