Dlaczego warto spędzać czas na plaży zimą?

Dlaczego warto spędzać czas na plaży zimą?

Tegoroczne święta w wielu regionach w Polsce były białe i klimatyczne. Wygląda na to, że zima przyszła i zadomowiła się na najbliższe miesiące. Nadmorskie miejscowości nie cieszą się teraz taką popularnością, jak latem, co warto wykorzystać. Spędzanie czasu nad morską wodą przynosi wiele korzyści zdrowotnych cały rok!

Brak smogu i najwyższe stężenie jodu

W opanowanym pandemią koronawirusa świecie liczy się niezwykła dbałość o odporność organizmu. Covid-19 atakuje układ oddechowy, dlatego należy się wystrzegać smogu, a tego jest najmniej właśnie nad morzem w sezonie zimowym.

Jesień i zima to także czas, kiedy w nadmorskim powietrzu znajduje się najwięcej jodu. Ta informacja może okazać się szczególnie przydatna u osób zmagających się z nieprawidłowym funkcjonowaniem tarczycy. Jod korzystnie wpływa również na rozwój psychofizyczny dzieci i młodzieży.

Spędzanie czasu nad Bałtykiem w okresie zimowym oznacza realne korzyści dla zdrowia. Jeśli więc chcesz poczuć się lepiej i pragniesz wzmocnić swój organizm, warto wprowadzić nadmorskie spacery do swojego kalendarza aktywności!

Zimowe piękno natury

Spędzanie czasu na plaży zimą jest o wiele bardziej relaksujące, niż latem. Plaże są prawie puste, a krajobraz niezwykle malowniczy. Nad morzem jest szczególnie pięknie, kiedy odległe zakątki plaży pokrywa śnieg. Zimne powietrze, szybki marsz piaszczystym brzegiem i piękna natura wokół to pokarm dla duszy i znakomity sposób na wzmocnienie organizmu. Zapomnij o problemach i zamiast wydawać pieniądze na karnet na siłownię, udaj się na przebieżkę pustą plażą.

Dodatkowym atutem plaż w sezonie zimowym jest większa szansa na znalezienie bursztynu. Zima sprzyja sztormom, a wzburzone fale wyrzucają na brzeg wspaniałe okazy, które dostrzeże wprawne oko spacerowicza. Bursztyn znad Bałtyku to wspaniała pamiątka orzeźwiających spacerów.

Mieszkańcy Świnoujścia mają szczęście, bo mają morze na co dzień. Warto skorzystać z tego przywileju, by zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Zupełnie za darmo!