Świnoujście przygotowało paczki świąteczne dla potrzebujących

Świnoujście przygotowało paczki świąteczne dla potrzebujących

Święta Bożego Narodzenia już za dwa dni. Okres przedświąteczny to zwykle czas przygotowań, radosnego harmidru i niecierpliwego oczekiwania. Niestety święta nie wszystkim kojarzą się z miłym okresem. Osoby ubogie i samotne nie są w stanie świętować Bożego Narodzenia w taki sposób, jak nakazuje tradycja. Takim osobom Świnoujście już po raz dwunasty niesie wsparcie.

Paczki świąteczne dla potrzebujących

W tym roku pandemia ponownie zmusiła fundacje i ośrodki pomocy do wymyślenia alternatywnych rozwiązań. Zamiast wspólnej wigilii miejskiej były więc świąteczne paczki, które trafiły w ręce potrzebujących.

W akcję rozwożenia paczek zaangażował się nie tylko Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, ale również lokalne fundacje i mnóstwo wolontariuszy. W pomoc najuboższym włączyli się także restauratorzy, co jest naprawdę godne pochwały, zwłaszcza w czasach, w którym restauratorom także nie jest łatwo.

Potrzebujący otrzymali więc paczki z żywnością i słodyczami, a do tego mogli skorzystać z darmowego posiłku w restauracjach, które wzięły udział w akcji. Posiłki wydawano między 13:00 a 17:00.

Paczki dla seniorów

W Świnoujściu nie zapomniano także o seniorach. Wolontariusze zebrali imponującą ilość produktów spożywczych i chemii domowej, by zrobić z nich paczki dla samotnych i ubogich seniorów. Ilość darów na ten cel była tak duża, że udało się skompletować aż 36 pełnych po brzegi paczek, które z pewnością ułatwią życie osobom w potrzebie.

Paczki trafiły do mieszkańców dzielnicy Warszów. Oprócz tego wolontariusze zawieźli również produkty do lokalnego Klubu Seniora, gdzie będą mogli zgłosić się także inni seniorzy w potrzebie. Akcja zakończyła się dużym sukcesem i podobnie jak w poprzednich latach, uczestniczyli w niej ci sami, wspaniali wolontariusze.

Podczas świąt Bożego Narodzenia warto zatrzymać się na chwilę i docenić to, co się ma. Szczególnie najbliższych. Pamiętajmy, że święta nie polegają jedynie na przystrajaniu domu i kupowaniu prezentów. Święta to przede wszystkim ludzie i wspólnie kultywowane tradycje.