Uciążliwy kierowca hulajnogi terroryzuje Świnoujście

Uciążliwy kierowca hulajnogi terroryzuje Świnoujście

O osobach jeżdżących hulajnogami krążą już żarty i legendy. Dotychczas niechlubne miejsce wrogów pojazdów czterokołowych zajmowali rowerzyści, którzy przy szalonych amatorach hulajnóg są wzorem cnót. Co najgorsze, wśród zapalonych wielbicieli hulajnóg można wyróżnić przypadki szczególnie trudne.

Z irytowania kierowców uczynił swoje hobby

Jeden z mieszkańców Świnoujścia albo bardzo chciał zostać gwiazdą internetu, albo po prostu uwielbia podróżować po drogach miasta, spowalniając wszystkich kierowców jadących za nim. Na dostępnym w sieci filmiku widać, jak mężczyzna wykonuje beztroski slalom, uniemożliwiając kierowcom wyprzedzanie. Tym sposobem za złośliwym kierowcą hulajnogi tworzy się sznureczek aut ze wściekłymi pasażerami w środku.

Trudno się dziwić ludziom, że jeżdżący hulajnogą człowiek wzbudza ich nienawiść. W końcu nie jeździmy autami dla czystej rozrywki, a najczęściej po to, by dojechać na czas do pracy. Nikt nie lubi się spóźniać i nikt nie lubi tracić czasu w korkach. Jak się okazało, złośliwy operator hulajnogi ma na swoim koncie więcej wykroczeń, na przykład przejazdy przez pasy na czerwonym świetle.

Czy nowe przepisy pomogą?

Zgodnie z obowiązującymi obecnie zasadami, osoby jeżdżące na hulajnogach elektrycznych muszą poruszać się na ścieżkach rowerowych z prędkością do 20 km/h. Gdy ścieżki rowerowe są niedostępne, hulajnoga może poruszać się po jezdni, tak samo jak rower. W tym przypadku maksymalna prędkość może wynosić 30 km/h.

Wiadomo, że hulajnoga elektryczna nie rozwinie prędkości auta. Nikt tego nie wymaga, ale w związku ze specyfiką pojazdu powinien on poruszać się na wąskim pasie jezdni, umożliwiając innym swobodne i bezpieczne wyprzedzanie.

Podróżujący hulajnogą mężczyzna najwyraźniej ma się za świętą krowę, gdyż wszelkie zasady drogowej kultury ma w poważaniu. Nie wiadomo, czy brawurowym mieszkańcem zainteresuje się policja. Według relacji świadków ewidentnie łamie on przepisy drogowe.

A Wy co sądzicie o tego typu zachowaniach? Też uważacie, że podróżujący na hulajnogach bywają uciążliwi?