Droższe parkingi i droższe bilety na komunikację miejską w Świnoujściu

Droższe parkingi i droższe bilety na komunikację miejską w Świnoujściu

Świnoujście stara się poprawić organizację ruchu w mieście, co między innymi ma związek z planowanym otwarciem tunelu pod Świną. Wbrew pozorom podwyżki cen biletów oraz nowa stawka opłat za parkingi w Dzielnicy Nadmorskiej ma przynieść korzyści mieszkańcom miasta.

Lepsza rotacja aut na parkingach w Dzielnicy Nadmorskiej

Za kilka tygodni stawka za parking w Dzielnicy Nadmorskiej będzie wynosiła 4,50 zł za godzinę. Obecnie, poza sezonem, stawka wynosi 3 zł za godzinę, a w sezonie 3,90 zł. Miasto uchwaliło najwyższą możliwą stawkę i jak się okazuje, ma na to dobry argument.

Wysokie ceny za parkingi w Dzielnicy Nadmorskiej mają zniechęcić turystów do długiego blokowania miejsc parkingowych w miejscu atrakcyjnym turystycznie. Większa rotacja aut umożliwi skorzystanie z miejsc parkingowych osobom przyjeżdżającym do Świnoujścia na kilka godzin. Turyści przebywający w mieście dłużej mogą korzystać z miejsc przy hotelach.

Co więcej, miasto zaplanowało ulgi dla mieszkańców związane z miejscami parkingowymi w popularnej turystycznie dzielnicy. O tym, jakie to będą ulgi, jeszcze nie mówiono.

Droższe bilety na komunikację miejską, ale tylko dla zamiejscowych

Osoby spoza Świnoujścia wkrótce będą płaciły więcej za bilety na komunikację miejską. Ceny wzrosną o kilkadziesiąt groszy. Powodem podwyżek nie jest inflacja, a chęć obniżenia cen biletów dla mieszkańców Świnoujścia.

Dzięki podwyżkom obowiązującym zamiejscowych, mieszkańcy Świnoujścia będą płacić za bilety aż o złotówkę mniej. Ten zabieg ma na celu zachęcić lokalną społeczność do pozostawienia aut na parkingach i podróżowania za pośrednictwem komunikacji miejskiej. Tak jest ekologicznie i korzystnie dla środowiska.

Próba przekonania ludzi do podróży komunikacją miejską ma związek z planowanym otwarciem tunelu pod Świną. Władze miasta chcą nieco rozładować ruch, by na nowootwartej trasie nie tworzyły się korki.

Niższe ceny biletów ucieszyły mieszkańców miasta, ale osoby spoza Świnoujścia są tym faktem zniesmaczone z powodu podwyżek dla zamiejscowych. A Wy co sądzicie o tym pomyśle?