Turyści nie przejmują się złą pogodą i chętnie odwiedzają Świnoujście

Turyści nie przejmują się złą pogodą i chętnie odwiedzają Świnoujście

Mamy już końcówkę kwietnia i wszyscy stawiamy wiośnie wysokie wymagania. Ludzie się niecierpliwią, bo ładna pogoda wciąż nie chce się pojawić. Tymczasem Świnoujście odżywa po zimie. Miasto nie może narzekać na brak turystów, zarówno z Polski, jak i z Niemiec. Uruchomiono również atrakcyjne turystycznie fontanny.

Świnoujście gotowe na sezon letni

Świnoujście to piękne nadmorskie miasto, bardzo atrakcyjne turystycznie. To popularna przystań dla osób przybywających do sanatorium, SPA, czy na klasyczny, nadmorski wypoczynek. W mieście naprawdę jest co robić. To jedna z niewielu miejscowości położonych nad morzem, w której dużo dzieje się nawet zimą. Obecnie jednak zaczyna się jeszcze ciekawszy okres: wiosna i lato!

Władze Świnoujścia nie czekają, aż ciepła pogoda w końcu raczy zawitać w skromne polskie progi. Uruchomiono już popularne atrakcje turystyczne, między innymi fontanny i tężnie solankowe. Gotowi są także restauratorzy, którzy otwierają sezonowe knajpki dla gości. Turyści zaś chętnie z tych atrakcji korzystają.

Miasto tętni życiem

W Świnoujściu pojawiają się pierwsi turyści z Polski i Niemiec. W ostatnich dniach dziennikarze z Głosu Szczecińskiego udokumentowali licznych spacerowiczów. Plaża była pełna ludzi, mimo że do sezonu kąpielowego jeszcze daleko. Ciepło ubrani spacerowicze korzystali z sympatycznych promieni słońca i oddawali się aktywności fizycznej w postaci marszu przez plażę.

Co ciekawe, pełne były również ogródki restauracyjne i okolice dopiero co uruchomionych fontann. Widać, że ludzie stęsknili się za możliwością swobodnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Kawa i obiady także smakują lepiej w pięknym otoczeniu morza. Wygląda więc na to, że Świnoujście nie będzie w tym roku narzekać na brak zainteresowania. Trzymamy kciuki za lepszą pogodę, a tymczasem zachęcamy do zapoznania się ze wskazówkami urlopowymi: https://www.sceptyk.pl/gdzie-spedzic-urlop-w-polsce-czy-za-granica/.