65-latkowie ze Świnoujścia mogą ubiegać się o Bon Wyspiarza

65-latkowie ze Świnoujścia mogą ubiegać się o Bon Wyspiarza

Dodatkowe pieniądze zawsze się przydają, nawet jeśli jest to jednorazowa pomoc. W tym roku Świnoujście kontynuuje akcję rozdawania bonów w wysokości 300 zł. O taki bon mogą ubiegać się osoby, które w 2022 roku ukończyły lub ukończą 65 lat. Można powiedzieć, że jest to taki prezent urodzinowy od miasta. W zeszłym roku akcja okazała się sukcesem, a w sumie wydano na ten cel aż 2,5 miliona złotych.

Bon Wyspiarza w Świnoujściu

Jeśli rocznikowo zaliczasz się do grona 65 latków, nie zwlekaj — złóż wniosek o Bon Wyspiarza, by otrzymać dodatkowe 300 zł do domowego budżetu. W dobie potężnej inflacji nie są to duże pieniądze, ale z pewnością się przydadzą. Chociażby na to, by spędzić miło czas na miejskiej plaży, pijąc zimną lemoniadę lub jedząc lodowy deser. Seniorzy w Polsce rzadko kiedy mają pieniądze na to, by sobie w tak prosty sposób dogadzać. To bardzo smutne, ale niestety powszechne. Nic dziwnego zatem, że Bon Wyspiarza cieszy się w Świnoujściu tak dużą popularnością. W zeszłym roku o świadczenie ubiegało się ponad 8 tysięcy seniorów. W tym roku z pewnością będzie podobnie. Wnioski można już składać.

Gdzie złożyć wniosek o Bon Wyspiarza?

Chętni na dodatkowe 300 zł od 1 lipca mogą składać wnioski. Miejsc, w których można złożyć wniosek o bon, jest całkiem sporo, bo aż siedem. Najbardziej oczywistym miejscem jest Urząd Miasta. Wnioski są także dostępne w budynku MOPR na Lewobrzeżu oraz we wszystkich Domach Kultury na Prawobrzeżu. Wniosek można również wydrukować ze strony internetowej MOPR-u lub Urzędu Miasta, a następnie zanieść go do któregoś z wybranych punktów przyjmowania wniosków. I gotowe!

Bon Wyspiarza jest przedsięwzięciem finansowanym z budżetu miasta. W ten sposób Świnoujście chce wesprzeć i docenić starszych mieszkańców. To pomoc poniekąd symboliczna, ale z pewnością potrzebna i doceniana, o czym świadczy ilość osób ubiegających się o świadczenie.

Może Cię zainteresować: https://infoknurow.pl/seniorzy-w-knurowie-otoczeni-dodatkowa-opieka/.