Świnoujście jako najpiękniejsze miasto nadmorskie

Świnoujście jako najpiękniejsze miasto nadmorskie

Świnoujście jest uważane za jedno z najpiękniejszych miast polskiego wybrzeża. Co roku jest odwiedzane przez tysiące turystów zarówno z polski jak i z zagranicy. Jest tu wiele muzeów, kościołów i wież widokowych.

O atrakcjach Świnoujścia

Można również skorzystać z bogatej oferty rejsów i popływać po morzu. Z tego miasta odpływają też promy, np. do Szwecji i Danii. Najbardziej znana linia łączy Świnoujście ze szwedzkim miastem Ystad.
Będąc w Świnoujściu warto odwiedzić dawny ratusz gdzie obecnie ma swoją siedzibę Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Z całą pewnością jest to ogromna atrakcja zarówno dla małego jak i dużego podróżnika. Warto też odwiedzić Fort Zachodni oraz wieżę widokową przy ulicy Paderewskiego.

Co jeszcze jest wartego uwagi w Świnoujściu?

Dużą atrakcją turystyczną jest też Park Zdrojowy, pochodzący z XIX wieku. Na jego terenie znajdują się drzewa, które liczą nawet 150 lat. Z tego samego okresu pochodzą też falochrony. Będąc w Świnoujściu nie możemy też zapomnieć o odwiedzeniu Latarni Morskiej. Ma ona 68 metrów, liczy 308 schodów i jest najwyższą latarnią nad Morzem Bałtyckim. W mieście są też udostępnione do zwiedzania 2 forty obronne, które pochodzą z XIX wieku. Najsłynniejszy pomnik w Świnoujściu to niewątpliwie ten poświęcony lotnikom RAF-u. Podczas zwiedzania nie można pominąć zabytkowych kamienic z początku XX wieku.

Warto też wspomnieć o plaży, której długość wynosi ok. 10 km. W Świnoujściu morze jest najcieplejsze i dość płytkie ze względu na cofanie się wody. Od kilku lat kąpielisko otrzymuje też „Błękitną Flagę”, co oznacza, że spełnia wszystkie najwyższe standardy. Na koniec warto dodać, że w pobliżu znajduje się także wiele innych równie interesujących nadmorskich miejscowości – polecamy np. Dziwnów – więcej o tej miejscowości dowiesz się na portalu regionalnym https://www.dziwnow24.pl/.