Świnoujście obniża ceny węgla dla mieszkańców!

Świnoujście obniża ceny węgla dla mieszkańców!

Kryzys węglowy opanował Polskę. Rząd, który nie zdołał temu zaradzić, zaapelował do samorządów o pomoc. W Świnoujściu na ten apel nie czekano. Władze miasta już wcześniej przygotowywały własny plan wsparcia dla mieszkańców. Dzięki temu osoby mieszkające w Świnoujściu mogą kupić węgiel w niższej cenie. Wnioski można składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Tańszy węgiel — Świnoujście wspiera mieszkańców

Ceny węgla są obecnie tak duże, że wielu właścicieli gospodarstw domowych tej zimy zrezygnuje z ogrzewania. Reszta będzie zmuszona oszczędzać. Wszyscy liczą na łagodną zimę, ale to za mało. Władze Świnoujścia doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego postanowiono wykorzystać fakt, iż w porcie w Świnoujściu przerzuca się mnóstwo węgla i miasto może sobie pozwolić na obniżenie cen. Dzięki temu osoby potrzebujące mogą liczyć na kupno węgla po cenach niższych od cen rynkowych. Rzecznik samorządu podkreśla, iż pomysł ten pojawił się jeszcze przed ogłoszeniem rządu o konieczności włączenia samorządów w dystrybucję węgla do gospodarstw domowych.

Wnioski można składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej

Do 10 października można składać wnioski w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Wniosek pozwoli na zakup węgla opałowego na cały sezon grzewczy. Wśród dostępnych paliw są: miał węglowy, orzech II oraz groszek. Urzędnicy podejrzewają duże zainteresowanie wsparciem, biorąc pod uwagę, jak wiele osób skorzystało z dofinansowania zakupu węgla. Jednocześnie szacuje się, że mimo braków w zasobach węgla opałowego, wszystkie mieszkania podlegające pod miejską sieć grzewczą pozostaną ciepłe. Miasto nie przewiduje przerw w dostawie energii cieplnej. W trudniejszej sytuacji są jedynie właściciele domów jednorodzinnych.