Andrzejki 2022 w Świnoujściu: gdzie się bawić?

Andrzejki 2022 w Świnoujściu: gdzie się bawić?

Andrzejki w roku 2022 nie wypadają najlepiej, ponieważ 30 listopada przypada w środę. Imprezowanie trzeba więc przełożyć na weekend. Podpowiadamy, gdzie warto zorganizować imprezę andrzejkową w Świnoujściu! Chętni mogą skorzystać również z gotowych imprez, organizowanych przez nadmorskie lokale.

Dlaczego w Polsce obchodzimy andrzejki?

Imieniny świętego Andrzeja dawniej były szczególnie świętowane przez panny na wydaniu. Dziewczęta kultywowały lokalne tradycje i stosowały wróżby, a wszystko po to, by mieć udane życie miłosne, a konkretniej — by spotkać miłość swojego życia. Chłopcy bawili się podobnie, ale w dniu imienin świętej Katarzyny. Z czasem to właśnie andrzejki stały się swego rodzaju miłosnym świętem dziewcząt i chłopców. Tradycje andrzejkowe przetrwały do dzisiaj i są źródłem świetnej zabawy. I chociaż do wróżb podchodzi się mniej poważnie, to bez wątpienia jest w nich coś fascynującego. Każdy przynajmniej raz w życiu próbował najpopularniejszej andrzejkowej tradycji, lejąc stopiony wosk przez dziurkę od klucza.

Jak spędzić andrzejki w Świnoujściu?

Andrzejki to dla katolików ostatnia okazja do hucznego imprezowania przed adwentem. Warto zarezerwować sobie wolny wieczór, choćby po to, by odstresować się przy lampce wina. W tym roku imprezy andrzejkowe organizują niektóre nadmorskie lokale w Świnoujściu. Chętni mogą również zorganizować sobie andrzejki na promie. Prywatni przewoźnicy organizują imprezy kończące się w Skandynawii! Andrzejki to świetna okazja do miłego spędzenia czasu w gronie bliskich przyjaciół lub rodziny. Kto powiedział, że małżeństwa nie mogą korzystać z romantycznych wróżb? Zachęcamy, by tego dnia wyjść z domu, nawet jeśli ma to być po prostu spacer lub wyjście do kina!

Więcej o andrzejkach przeczytasz tutaj: https://www.esennik.pl/andrzejki-i-katarzynki-dwa-najbardziej-magiczne-wieczory/.