Ważność identyfikatorów promowych przedłużona do czasu otwarcia tunelu!

Ważność identyfikatorów promowych przedłużona do czasu otwarcia tunelu!

Dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców Świnoujścia posługujących się identyfikatorami uprawniającymi do przeprawy promowej. Prezydent Świnoujścia zdecydował, że wyrabianie nowych identyfikatorów nie będzie konieczne do czasu otwarcia tunelu pod Świną. To duże udogodnienie dla osób, które musiałyby wyrobić identyfikator na kilka miesięcy.

Identyfikatory promowe ważne dłużej

Identyfikatory na miejski prom obowiązują jedynie w przypadku korzystania z przeprawy promowej Warszów. Dzieje się tak dlatego, że ta przeprawa promowa jest zarezerwowana wyłącznie dla mieszkańców kurortu. Kto nie ma lokalnej rejestracji samochodowej, a mimo to zamieszkuje wyspę, musi raz do roku wyrabiać specjalny identyfikator. Identyfikatory tracą ważność z końcem roku, dlatego wkrótce konieczne byłoby wyrabianie nowych kart. Prezydent Świnoujścia zdecydował jednak, że obecne identyfikatory mogą być respektowane do czasu otwarcia tunelu pod Świną. Wtedy zdecydowana większość mieszkańców Świnoujścia zrezygnuje z przeprawy promowej na rzecz szybkiego przejazdu 1,5-kilometrowym tunelem.

Kiedy otwarcie tunelu pod Świną?

Budowa tunelu pod Świną jest jednym z najbardziej zaawansowanych przedsięwzięć w mieście. Tunel biegnący pod rzeką Świną mierzy 1,5 km, ale do tego należy doliczyć także drogi dojazdowe i budowę infrastruktury w pobliżu tunelu. Inwestycja przypadła na dość nieciekawy okres, dlatego wykonawca kilkukrotnie wnioskował o wydłużenie terminu zakończenia prac. I chociaż wszyscy mieszkańcy Świnoujścia z niecierpliwością czekają na tunel, to lepiej, by był on wykonany perfekcyjnie, a nie po prostu szybko. Według oficjalnych zapewnień tunel pod Świną będzie gotowy w maju 2023 roku.

O tunelu pod Świną pisaliśmy także tutaj: https://swinfo.pl/2022/09/tunel-w-swinoujsciu-wykonawca-znow-przesunal-termin-zakonczenia-prac/.