Rozważania na temat polityki i błędów organizacyjnych

Rozważania na temat polityki i błędów organizacyjnych

Minęło już kilka miesięcy od oficjalnego otwarcia tunelu w Świnoujściu, lecz niektóre szczegóły związane z organizacją tego wydarzenia wywołują nadal kontrowersje. Szczególnie politycy z partii Prawo i Sprawiedliwość muszą stawić czoła krytyce.

Małgorzata Jacyna-Witt, radna Sejmiku, uważa, że słabe wyniki wyborcze PiS mogą być rezultatem braku właściwej komunikacji z obywatelami. Jako przykład niedoskonałości tej komunikacji podaje ceremonię otwarcia wspomnianego tunelu w Świnoujściu.

Tunelem pod Świną, którego otwarcie długo oczekiwali mieszkańcy Świnoujścia, przeprowadzono ceremonię inauguracji. Wydarzenie to odbyło się wewnątrz konstrukcji, a mieszkańcy mogli śledzić jego przebieg za pośrednictwem transmisji internetowej lub telewizyjnej. Po oficjalnym otwarciu zorganizowano przejazd dla rowerzystów przez nowo powstały tunel. Jednakże, według Małgorzaty Jacyny-Witt, która była obecna podczas ceremonii, sytuacja znacząco się zmieniła, gdy kamery zostały wyłączone, a światła zgasły.

Radna Sejmiku podkreśla, że polityka powinna być prowadzona w bliskim kontakcie z wyborcami. Krytykuje polityków PiS za brak interakcji z mieszkańcami podczas różnych uroczystości otwarć. Wskazuje na otwarcie tunelu w Świnoujściu jako przykład, gdzie zamiast świętować razem z mieszkańcami, politycy zdecydowali się na izolację. Podczas ceremonii mieszkańcy byli odgrodzeni barierkami, co budziło ich niezadowolenie – takie obserwacje Jacyna-Witt podzieliła na platformie X (dawnej Twitterze).