Świnoujście – perełka Europy w obiektywie mediów

Świnoujście – perełka Europy w obiektywie mediów

Świnoujście, cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony globalnych mediów, skupia na sobie uwagę takich gigantów jak NDR, BBC, czeskiego kanału telewizyjnego poświęconego podróżom czy francuskich blogerów. Biuro Świnoujskiej Organizacji Turystycznej, zaangażowane w koordynację licznych wizyt dziennikarskich, z powodzeniem promuje walory turystyczne miasta położonego na unikalnym archipelagu 44 wysp.

Znane niemieckie medium NDR niedługo zaprezentuje Świnoujście w swoim popularnym kanału podróżniczym mareTV. W ramach reportażu o zimowej aurze na wyspie Uznam, jeden z trzech głównych tematów dotyczy tajemniczego Podziemnego Miasta.

Przed trzema tygodniami śladem NDR podążyła brytyjska stacja BBC. Emitowany na początku grudnia materiał ma na celu ukazanie dynamicznego rozwoju infrastruktury turystycznej miejsca nazywanego „Polskim Dubajem”, które w ostatnich latach doświadczyło prawdziwej eksplozji inwestycji.

Nie tylko telewizje pokazują piękno Świnoujścia. Niemiecki dziennik o dużym autorytecie, Frankfurter Allgemeine Zeitung, wielokrotnie w swoich publikacjach przybliżał swoim czytelnikom to urocze miasto.

Również austriacka stacja RTL nie mogła oprzeć się urokowi wysp Uznam i Wolin. Ich ekipa telewizyjna skupiła się przede wszystkim na unikalnej przyrodzie tych miejsc oraz na bieliku – symbole polskiej fauny.