Testowanie przegubowego autobusu hybrydowego w Świnoujściu może być rozwiązaniem na zatłoczone linie

Testowanie przegubowego autobusu hybrydowego w Świnoujściu może być rozwiązaniem na zatłoczone linie

Nadchodzące tygodnie w Świnoujściu będą obfitować w testy nowego modelu autobusu, a konkretnie przegubowego pojazdu hybrydowego. Te próby przeprowadzane będą na różnych trasach miejskiego transportu publicznego.

Zastosowanie większego rodzaju pojazdu, takiego jak ten testowany, który może pomieścić aż 100 pasażerów, wydaje się idealnym rozwiązaniem dla szkół takich jak Zespół Szkół Morskich i wielu innych. Szczególnie podczas godzin szczytu rano, kiedy miejskie autobusy są szczególnie przepełnione.

Anna Litwiniec, reprezentująca Komunikację Autobusową w Świnoujściu, podkreśla, że na chwilę obecną kluczowe jest sprawdzenie zdolności przemieszczania się nowego autobusu po mieście.

Kierowcy, którzy mieli okazję prowadzić nowy model autobusu już po pierwszych jazdach, są pełni pochwał. Nieoczekiwanie skręcanie tym długim pojazdem okazało się łatwiejsze niż przypuszczali. „Pierwsze wrażenie mogłoby sugerować, że długość autobusu utrudni manewrowanie na skrzyżowaniach czy zakrętach” – mówi jeden z kierowców. „Jednak w rzeczywistości, przednia część autobusu jest krótsza niż ta, do której jesteśmy przyzwyczajeni”.