Skuteczne działania bydgoskiej policji: zatrzymani poszukiwani oszuści

Skuteczne działania bydgoskiej policji: zatrzymani poszukiwani oszuści

Funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zakończyli pościg za dwoma mężczyznami, poszukiwanymi przez wymiar sprawiedliwości. W ręce prawa wpadł 38-letni oszust, którego śladem podążano od roku, a dwa dni później schwytano 50-latka, unikającego kary przez wiele lat. Obaj panowie zostali już przekazani do odpowiednich zakładów karnych.

Szukając ukrywającego się 50-latka, policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Bydgoszczy musieli przebyć setki kilometrów. Dochodzenie wskazywało, że mężczyzna z Grudziądza mógł schować się w jednym z miasteczek niedaleko Świnoujścia.

W roku 2017 i w następnych latach na mężczyznę wydano cztery listy gończe. Sąd Okręgowy w Zielonej Górze jak i Prokuratura Krajowa w Łodzi oraz Okręgowa w Bydgoszczy domagały się jego zatrzymania.

„Zatrzymany nie zgłosił się do odbycia kary sześciu lat pozbawienia wolności za zaangażowanie w działalność zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami ciężarówek. Wyrok zapadł w listopadzie 2015 roku” – wyjaśnia Kamila Ogonowska, rzecznik prasowy KWP Bydgoszcz.

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji minionej środy w miejscowości niedaleko Świnoujścia. Kilka godzin później był już w areszcie policyjnym w Komendzie Powiatowej w Kamieniu Pomorskim, skąd następnie przewieziono go do Zakładu Karnego w Nowogardzie.