Dwie kandydatki do fotela prezydenta Świnoujścia. Janusz Żmurkiewicz zdradza swoją preferencję

Dwie kandydatki do fotela prezydenta Świnoujścia. Janusz Żmurkiewicz zdradza swoją preferencję

Wyłaniają się dwa konkretne nazwiska kobiet, które zamierzają ubiegać się o stanowisko prezydenta Świnoujścia. Natomiast obecny prezydent miasta, Janusz Żmurkiewicz, który od jakiegoś czasu deklarował, że nie planuje startować w kolejnych wyborach samorządowych, w rozmowie z „Głosem” ujawnił, którą z konkurentek popiera. Mimo decyzji o nieubieganiu się o reelekcje, nie planuje natomiast przechodzić na samorządową emeryturę.

Wszystko wskazuje na to, że to właśnie kobiety będą rywalizować o prestiżowe stanowisko w Świnoujściu. Już teraz wiadomo, że Joanna Agatowska, radna z ramienia Nowej Lewicy oraz Dorota Konkolewska, pełniąca funkcję prezeski świnoujskiego szpitala i będąca kandydatką Koalicji Obywatelskiej, zgłosiły swój udział w nadchodzących wyborach samorządowych.

Kiedy poprosiliśmy Janusza Żmurkiewicza o komentarz na temat potencjalnych następców, odpowiedział bardzo konkretnie. Zdecydowanie odrzucił możliwość poparcia Joanny Agatowskiej, z którą notorycznie wdawał się w słowne przepychanki podczas sesji rady miasta. Jego wybór padł na Dorotę Konkolewską, której określił jako osobę zaangażowaną, konkretną i skoncentrowaną na wyznaczonych celach. Podkreślił również, że nie bez powodu powierzył jej kierowanie tak kluczową dla miasta instytucją, jaką jest szpital.

Joanna Agatowska, ogłaszając swój start w wyborach samorządowych, podkreśliła, że to mieszkańcy Świnoujścia namawiali ją do tego kroku. Przypomniała również, że w ostatnich wyborach zdobyła drugie miejsce (zaraz za Januszem Żmurkiewiczem, który zwyciężył już w pierwszej turze), uzyskując poparcie 40% głosujących. Poinformowała również, że w ciągu najbliższego miesiąca zamierza przedstawić szczegółowy program wyborczy.