Ponad 2,5 miliona samochodów przemierzyło tunel łączący wyspy Uznam i Wolin od czasu jego inauguracji

Ponad 2,5 miliona samochodów przemierzyło tunel łączący wyspy Uznam i Wolin od czasu jego inauguracji

Od momentu oficjalnego otwarcia tunelu w Świnoujściu w końcu czerwca poprzedniego roku, łączącego wyspy Uznam i Wolin, przez tę innowacyjną infrastrukturę przejechało prawie 2,5 miliona pojazdów. Informację tę przekazał Paweł Szynkaruk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Świnoujściu, podczas rozmowy z Polską Agencją Prasową.

Dyrektor Szynkaruk podkreślił, że wcześniej promy pływające między tymi dwoma wyspami miały możliwość obsłużenia tej samej ilości pojazdów jedynie przez cały rok. Oznacza to znaczącą poprawę w przepustowości ruchu drogowego na tym odcinku.

Tymczasem prezydent Świnoujścia, Janusz Żmurkiewicz, wypowiadając się na temat nowo powstałego tunelu dla PAP, określił go jako symbol cywilizacyjnej zmiany. W jego opinii tunel wnosi istotną różnicę do codziennego życia mieszkańców miasta oraz turystów, którzy odwiedzają to urocze miejsce. Dzięki niemu przemieszczanie się między wyspami Uznam i Wolin trwa zaledwie kilka minut, w porównaniu do czasów, kiedy jedyną dostępną metodą były przeprawy promowe, co mogło trwać nawet kilkadziesiąt minut.

Prezydent Żmurkiewicz dodał, że tunel stał się nieodłącznym elementem krajobrazu Świnoujścia, do którego mieszkańcy szybko się przyzwyczaili, a także go polubili. Wyraził swoją radość z faktu, że tunel spełnił oczekiwania wielu osób, które czekały na jego otwarcie przez wiele lat, mimo że niektórzy wątpili czy kiedykolwiek do tego dojdzie.