Przeciwnicy budowy portu kontenerowego w Świnoujściu z Niemiec zmieniają taktykę argumentacji

Przeciwnicy budowy portu kontenerowego w Świnoujściu z Niemiec zmieniają taktykę argumentacji

Opozycja niemiecka przeciwko budowie portu kontenerowego w Świnoujściu zdecydowała się na zmianę swojej dotychczasowej retoryki. Dotychczasowe zarzuty koncentrowały się na aspektach ekologicznych i wpływie na turystykę, jednak obecnie do głosu dochodzi argument bezpieczeństwa.

Niemieccy przeciwnicy podkreślają, że projekt został nieodpowiednio sklasyfikowany w kontekście potencjalnego ryzyka incydentów. Według nich, analiza ryzyka powinna należeć do najwyższej kategorii, ponieważ w bliskiej odległości od planowanego portu znajduje się terminal LNG. Te informacje zostały podane przez regionalny dziennik Ostsee – Zeitung, który cytował niemieckich przeciwników projektu.

Inicjatywa obywatelska Lebensraum Vorpommern oraz gmina Ostseebad Heringsdorf zgłosiły oficjalny sprzeciw przeciwko ocenie oddziaływania na środowisko, która została wykonana jako część transgranicznego postępowania przez RDOŚ. Zarówno Lebensraum Vorpommern jak i gmina Ostseebad Heringsdorf wspólnie zwróciły się z tym sprzeciwem do Głównego Dyrektoratu Ochrony Środowiska.