Tunel pod Świną nieczynny w nocy z powodu prac serwisowych: sprawdź alternatywne trasy

Tunel pod Świną nieczynny w nocy z powodu prac serwisowych: sprawdź alternatywne trasy

W najbliższą noc kierowcy nie będą mogli korzystać z tunelu pod Świną. Osoby, które organizują podróż do Świnoujścia po zmroku, powinny przygotować się na zmianę planów i wcześniej zapoznać się z aktualnym harmonogramem promów.

Przyczyna chwilowej niedostępności tunelu to prace serwisowe, jak informuje Paweł Szynkaruk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Świnoujściu. Wyjaśnia, że decyzja o zamknięciu tunelu była konieczna ze względów bezpieczeństwa i została podjęta na wniosek wykonawcy prac. Związane jest to z prowadzeniem prac na nawierzchni jezdni, które wymagają wyłączenia systemów przeciwpożarowych – stąd konieczność tymczasowego zamknięcia tunelu.

Szynkaruk dodatkowo wspomina, że przejazd tunelem będzie możliwy tylko w wyjątkowych sytuacjach. Po konsultacji z wykonawcą ustalono, że autobusy komunikacji miejskiej będą miały możliwość przejazdu. Dotyczy to jednak tylko pojedynczych przypadków. Analogiczna sytuacja ma miejsce w odniesieniu do karetek pogotowia i pojazdów policji. Mimo prac serwisowych, ten rodzaj komunikacji jest zapewniony i nie ma przeszkód w dostępie czy przejeździe.

Użytkownikom drogi, którzy planują podróż w godzinach od 23:00 do 5:00 rano, zaleca się skorzystanie z promów Bielik jako alternatywnej trasy.