Marne warunki widoczności na morzu utrudniają żeglugę: gęsta mgła pokrywa tereny portowe

Marne warunki widoczności na morzu utrudniają żeglugę: gęsta mgła pokrywa tereny portowe

Pomimo początku dnia, widoczność wzdłuż brzegu morza pozostaje znacznie ograniczona przez przesłaniającą widok gęstą mgłę. To zjawisko atmosferyczne szczególnie dotknęło tereny portowe, zmuszając kapitanów jednostek do zwiększenia ostrożności podczas pływania. Na szczęście, pomimo tych trudnych warunków, żegluga na świnoujskim kanale przebiegała bez żadnych incydentów.

W celu zapobiegania potencjalnym wypadkom, kapitanowie jednostek pływających utrzymują ciągłą komunikację między sobą. Jak zapewnia Paweł Szynkaruk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Świnoujściu, warunki nie były tak dramatyczne jak to czasem bywa w tym mieście. Pomimo mgły, jednostki mogły bezpiecznie poruszać się po kanale. Wszystko to dzięki ścisłej współpracy z kapitanatem oraz nieustannego monitoringu ze strony Urzędu Morskiego i innych służb Urzędu.

Niestety, prognozy pogody wskazują, że mgła o różnym natężeniu będzie utrzymywać się nad morzem aż do środy, do godziny 14. Przez ten czas, żeglarze muszą zachować szczególną ostrożność.