Świnoujście zdobywcą prestiżowej nagrody Samorządowego Lidera Edukacji za osiągnięcia w dziedzinie szkolnictwa

Świnoujście zdobywcą prestiżowej nagrody Samorządowego Lidera Edukacji za osiągnięcia w dziedzinie szkolnictwa

Świnoujście, miasto które zostało uznane za lidera samorządowego w edukacji, zdobyło uznanie za swoje osiągnięcia i innowacyjne pomysły wprowadzone do systemu edukacji lokalnej. W ciągu ostatniego roku, aż cztery spośród szkół działających na terenie Świnoujścia zostały docenione poprzez przyznanie im srebrnych i brązowych tarcz. To właśnie tutaj lokalni studenci wykazują się także imponującymi wynikami maturalnymi i często triumfują w krajowych olimpiadach naukowych. Dodatkowo, lokalna administracja umożliwia prowadzenie specjalistycznych zajęć praktycznych w miejskich instytucjach, takich jak szpitale. Dzięki temu, miasto zdobyło uznanie w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Katowice – Europejskie Miasto Edukacji, zgodnie z oświadczeniem Pawła Sujki, zastępcy prezydenta miasta Świnoujście.

– Jest to gest uznania skierowany do tych wszystkich osób, które poświęcają swój czas i energię pracując dla sektora edukacji – podkreśla Sujka. – Warto pamiętać, że prawie 900 osób jest zaangażowanych w sektor edukacji w naszym mieście. Nie mówię tylko o nauczycielach, którzy bezpośrednio prowadzą zajęcia, ale również o tych, którzy dbają o czystość szkół, utrzymanie nieruchomości i obsługę biurową. To właśnie dzięki ich wspólnym wysiłkom, udało nam się osiągnąć tak znakomite wyniki.

Inicjatywa „Samorządowy Lider Edukacji” została uruchomiona w 2011 roku. Jej głównym celem jest docenianie i promowanie samorządów, które wykazują szczególne zaangażowanie w rozwój edukacji, wsparcie dla młodzieży oraz współpracę z różnymi środowiskami edukacyjnymi.