Planowana budowa nowoczesnego magazynu żywności na Mulniku przez Fundację Speak Up

Planowana budowa nowoczesnego magazynu żywności na Mulniku przez Fundację Speak Up

Świnoujście staje się miejscem realizacji zaszczytnego projektu, mającego na celu poprawę warunków przechowywania i dystrybucji żywności dla osób w trudnej sytuacji. Przewidziane miejsce na to przedsięwzięcie to teren Mulnika. Fundacja Speak Up dzięki wsparciu finansowemu z Krajowego Planu Odbudowy oraz ze strony lokalnej Rady Miasta Świnoujście, planuje budowę nowoczesnej hali magazynowej. Szczegóły dotyczące inwestycji zostały przekazane przez Kamila Janta Lipińskiego, prezydenta fundacji, podczas konferencji prasowej.

Dzięki otrzymaniu dotacji w wysokości 4 milionów złotych od Agencji Restrukturyzacji Mienia Rolniczego, Fundacja Speak Up ma zamiar stworzyć centrum magazynowe o powierzchni około 500 m². „W tej hali będziemy mogli przechowywać żywność, którą otrzymujemy od lokalnych supermarketów, takich jak Netto, Kaufland czy Biedronka,” wyjaśnił Lipiński. Dodatkowo, w planach jest wyposażenie hali w chłodnię oraz pomieszczenie kuchenne, które umożliwi gotowanie posiłków dla osób potrzebujących.

Prezydent miasta Świnoujście zadeklarował pełne wsparcie dla tej inwestycji na wszystkich jej etapach. Co więcej, Fundacja ma w planach zakup samochodu elektrycznego, co pozwoli na jeszcze bardziej efektywne zbieranie żywności od partnerów biznesowych.

Zakładana hala magazynowa umożliwi Fundacji przetworzenie około 100 ton żywności rocznie. „To znaczny postęp w naszej działalności,” zaznaczył Lipiński. Fundacja mając na uwadze realizację projektu, planuje zatrudnić dodatkowy personel, co umożliwi większe zaangażowanie wolontariuszy w przygotowywanie paczek żywnościowych. Oczekuje się, że budowa hali zostanie zakończona za około 12 miesięcy.