Jak ustrzec się przed plażowymi złodziejami

Jak ustrzec się przed plażowymi złodziejami

Plaża, słońce i dużo wolnego czasu. Większość z nas lubi beztroski czas spędzany na leżeniu w promieniach słońca. Wakacje szybko mogą jednak zmienić się w koszmar, kiedy padniemy ofiarom złodziei. Niestety tych na polskich plażach nie brakuje. Jak ustrzec się przed przykrymi wydarzeniami?

Jak kradnie się na plaży?

Plażowi złodzieje są trudni do wychwycenia i doskonale maskują się w tłumie. Często stosują różne tricki i wybiegi. Czasem przypadkiem się potkną, a czasem upuszczą jakiś przedmiot. W wielu wypadkach nie działają w pojedynkę. Jedna osoba może odwracać uwagę, a druga kraś na potęgę. Naprawdę wystarczy chwila nieuwagi.

Zwykle złodzieje rozpoczynają akcję od chwilowej obserwacji. Przyglądają się naszym zachowaniom lub czekają, aż oddalimy się od naszych rzeczy. Zwykle już wtedy wiedzą gdzie trzymamy najcenniejsze przedmioty. Teraz wystarczy dosłownie na chwilę pochylić się nad naszym kocem czy ręcznikiem i już mają w kieszeniach naszą własność.

Jak uchronić się przed kradzieżami?

Zdecydowanie najważniejsze jest niezabieranie ze sobą wszystkich cennych rzeczy. Zrezygnujmy z drogich ozdób, zegarków i łańcuszków. Taka okazja na pewno skusi złodzieja. Niestety zbyt bogate przedmioty szybko rzucają się w oczy i zwiększają prawdopodobieństwo, ze to właśnie my staniemy się ofiarami oszustów.

Nie Zabierajmy też ze sobą dużej ilości gotówki oraz kart płatniczych, a jeżeli musimy to zrobić, miejmy je przy sobie. Pamiętajmy też, że rozkładając się na plaży, nie powinniśmy pokazywać innym co aktualnie mamy przy sobie. Cenne przedmioty najlepiej umieścić w mało oczywistych schowkach.

Nie trzeba tez chyba nikomu mówić, ze nie powinno się zostawiać rzeczy bez opieki. Jeżeli jesteśmy na plaży z rodziną, przynajmniej jedna osoba powinna pilnować naszego dobytku. Najlepiej cenne przedmioty mieć tuż obok ręki lub przed sobą. Trudniej wtedy odwrócić naszą uwagę i niepostrzeżenie zabrać coś z naszych toreb.

Wybierając się na plaże, sami zabierzmy tylko niezbędne minimum lub pozostawmy cenne rzeczy u ratowników. To zagwarantuje nam spokojną kąpiel i wypoczynek.