Jerzy Porębski zostanie patronem portu w Świnoujściu?

Jerzy Porębski zostanie patronem portu w Świnoujściu?

Jerzy Porębski od niedawna nie przebywa już z nami. Muzyk zmarł jakiś czas temu. Teraz część mieszkańców postanowiła uczcić jego pamięć nazwaniem jego imieniem portu miejskiego. Czy zgodzą się na to władze OSiR?

Port imienia Jerzego Porębskiego

Część mieszkańców Świnoujścia zaproponowała, aby nadać nowe imię portowi w mieście. Chcieliby, aby nosił on imie Jerzego Porębskiego, zmarłego niedawno muzyka. Propozycję zgłoszono już do odpowiednich organów. Teraz mieszkańcy oczekują na decyzję. Zgodę musi wydać administrator portu to znaczy OSiR.

Jeżeli tak by się stało, port zyska naprawdę wspaniałego patrona, który morzu poświęcił większość swojego życia. Artysta był niezwykle związany ze Świnoujściem, chociaż nie urodził się tutaj. Kim był znany muzyk?

Kim był Jerzy Porębski?

Jerzy Porębski był postacią niezwykle ważną z punktu widzenia muzyki szantowej. Nie było to jednak jedyne zajęcie tego wybitnego człowieka. Był autorem tekstów, doktorem oceanografii, a także zapalonym żeglarzem.

Urodził się w Sosnowcu, jednak zdecydowanie bardziej pokochał morze i z nim związał swoje życie. Był członkiem grupy Stare Dzwony. Jest współautorem znanych w całej Polsce hitów.

W 2015 roku zdobył tytuł honorowego obywatela Świnoujścia. Obywatele wspominają go z sentymentem, jako człowieka czynu z wielką pasją. Swoje ostatnie dni życia przeżył właśnie w Świnoujściu i z tym miastem był niezwykle związany. W chwili swojej śmierci miał 82 lata.