Miejsca znane w Świnoujściu

Miejsca znane w Świnoujściu

Morze nieodłącznie kojarzy się z plażą oraz spacerami, często romantycznymi przy wschodzi lub zachodzie słońca. W Świnoujściu jest wiele tras, którymi można się przechadzać. Do dyspozycji mamy aż dwie promenady oraz plażę.


Promenada Nadmorska

Promenada Nadmorska to chyba najbardziej znane miejsce w mieście. Nie omija go żaden turysta, który przyjechał na wakacje, a także jest często odwiedzane przez miejscowych. To popularne miejsce koncertów, przy którym znajdują się liczne hotele, restauracje i obiekty rozrywkowe.

Miejsce jest nadzwyczaj często odwiedzane, naturalne jest więc, że jest tam dużo sklepików. Trasa ten Promenady prowadzi wzdłuż linii brzegowej. Pozwala to nam cieszyć się bryzą oraz niesamowitymi widokami o każdej porze dnia.

Promenada nad Świną

Promenada nad Świną jest trochę mniej znana niż ta Nadmorska, jednak nie mniej urokliwa. Możemy z niej obserwować statki, znajduje się ona bowiem blisko portu. To dość popularne miejsce do spacerów z dziećmi, które często są zafascynowane ogromnymi statkami pasażerskimi lub kontenerowcami. Tutaj można również przepłynąć z urokliwy Wolin.

Plaże w Świnoujściu

Świnoujście znane jest przede wszystkim ze swoich pięknych piaszczystych plaż. Jest ich tutaj aż 10 kilometrów. Momentami są one niezwykle duże, ponieważ w tym miejscu linia brzegowa się cofa. Plaże miejskie słyną również ze swojej czystości, o co na co dzień dbają liczni pracownicy. To idealne miejsce na wypoczynek, uprawianie sportu i kąpiele wodne oraz słoneczne. Polecamy również dzikie plaże poza granicami miasta. Dla rodzin z dziećmi jednak lepsze będą kąpieliska strzeżone, których na linii brzegowej jest kilka.