Nowy rok szkolny w Świnoujściu

Nowy rok szkolny w Świnoujściu

To wyjątkowy rok szkolny dla polskich uczniów. Dzisiaj wrócili do szkół po długiej przerwie. Wielu z uczniów ma obawy przed powrotem, ale wiele z nich nie może się już doczekać powrotu. Jak będzie wyglądał nowy rok szkolny?

Dźwięk pierwszego dzwona rozbrzmiewał w szkołach

Z powrotu do szkoły cieszyli się zarówno rodzice jak i uczniowie. Po długiej przerwie w kontaktach z kolegami i koleżankami ze szkolnej ławy, w końcu przyszedł czas spotkania. Nie brakowało kwiatów, uśmiechów i wesołych rozmów. Większość uczniów była wesoła i radosna.

Nie inne nastroje panował wśród nauczycieli. Niestety nastrój ten mąciła też obawa przed nową organizacją szkolnej codzienności. W tym roku zapowiedziano spore zmiany, które niektórzy nauczyciele wprost oceniają jako nierealne do wprowadzenia. Niestety mowa tutaj o sprawach, które dla żywiołowych dzieci będą trudne do realizacji.

Planuje się między innymi ograniczenie mieszania się klas oraz utrzymywanie dystansu pomiędzy uczniami. Nie tylko nauczyciele mówią wprost, że takie rozwiązanie nie jest możliwe do wprowadzenia. Niestety dzieci trudno jest pilnować nawet w warunkach normalnych. W wielu wypadkach nauczyciel nie będzie miał czasu na stosowanie się do dodatkowych ograniczeń.

Nowy rok szkolny, nowe wyzwania

Niezależnie od sytuacji nowy rok szkolny to przede wszystkim nowe okazje na nauki nowych rzeczy. Z pewnością niektórym uczniom ciężko będzie wrócić do szkolnych ławek. Wielu z nich już zdążyło przyzwyczaić się do nauki w domu. Jak wynika z doniesień, nie była to jednak najbardziej efektywna forma nauki. Niestety w wielu przypadkach uczniowie stosowali niedozwolone pomoce naukowe, a także podpowiadali sobie nawzajem. W swoim czasie hitem były nagrania z elekcji, podczas których uczniowie prześcigali się w psotach. Niestety nie inaczej było na uczelniach wyższych. Nawet studentom zdarzało się oddawać innym pasjom, zamiast słuchać wykładu. Mamy nadzieję, że nowy rok przyniesie nam wiele pozytywnym niespodzianek i wieści, a uczniowie będą mogli w spokoju uczyć się i nawiązywać relacje towarzyskie.