Zrewitalizowano Park Zdrojowy

Zrewitalizowano Park Zdrojowy

Niedawno ukończono prace rewitalizacyjne w Parku Zdrojowym w Świnoujściu. Z tej okazji już 18 września będzie tam moc atrakcji. Wtedy odbędzie się oficjalne otwarcie wyremontowanej części parku. Co nas czeka z tej okazji?

Występy, pokazy i iluminacje

W czasie otwarcia zrewitalizowanej części Parku Zdrojowego na pewno nie będzie można narzekać na nudę. Podczas tej uroczystości wystąpią znani muzycy jazzowi, miejscowe zespoły muzyczne oraz grupy taneczne. Nie zabraknie iluminacji świetlnych oraz wielu innych niespodzianek. Możemy liczyć na konkursy, dobre jedzenie i sporo zabawy.

Do udziału zaproszono władze miejskie oraz wszystkich mieszkańców oraz turystów. Planowane jest spore wydarzenie, które ma być zwieńczeniem całej inwestycji i zakończenia pracy. Uświetni je także Łukasz Filński, który niedawno wrócił w rodzinne strony z USA. To właśnie dzięki niemu na scenie będziemy mogli podziwiać Konrada Paszkudzkiego, znanego muzyka jazzowego.

Co zmieniło się w parku?

Zielone płuca Świnoujścia na rewitalizacji zyskały naprawdę sporo. Przede wszystkim zajęto się modernizacją alejek oraz oświetleniem. W planach znalazły się tez nowe ławki i śmietniki. Zadbano też o zieleń, poprzycinano krzewy i drzewa oraz nasadzono nowe. W Parku pojawił się też nowy plac zabaw, a to nie koniec zmian. Resztę będzie można obejrzeć podczas otwarcia, na które serdecznie zapraszamy.

Prace na tym terenie trwały od 2020 roku i kosztowały około 8 milionów złotych. Inwestycja była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. To kolejna udana akcja, która pozwoli na aktywny wypoczynek i w znaczącym stopniu pozwoli uatrakcyjnić region dla turystów. Wraz z władzami miasta serdecznie zapraszamy na otwarcie i wzięcie udziału w uroczystościach związanych z otwarciem.