Szokujące nagranie ze Świnoujścia

Szokujące nagranie ze Świnoujścia

W ostatnich dniach Internet obiegło nagranie ze Świnoujścia. Niestety mieszkańcy nie mają z czego być dumni. Na filmie widać 13-letniego chłopca, który atakuje rówieśników, doprowadzając ich do płaczu. Nastolatek bije i kopie zupełnie nie przejmując się swoimi ofiarami. W tej sprawie zostały już podjęte odpowiednie kroki prawne. Co grozi agresywnemu nastolatkowi?

Bił i kopał bez opamiętania

Nagranie, które możemy obejrzeć w popularnym serwisie YouTube, przedstawia drastyczne sceny z udziałem 13-letniego chłopca ze Świnoujścia. Możemy tam zobaczyć, jak młody agresor uderza swoich kolegów i koleżanki, którzy na próżno próbują się bronić i wzywać pomocy. Całe zdarzenie rozegrało się w Parku Chopina. Agresorem był uczeń Szkoły Podstawowej numer 1 im. Marynarki Wojennej w Świnoujściu.
Cała sprawa odbiła się szerokim echem zarówno wśród rodziców jak i w całym Internecie. W komentarzach pojawiało się wiele głosów krytyki i oburzenia. Sporo osób zastanawiało się tez co na to dyrekcja szkoły i najbliższe otoczenia chłopca. W chwili obecnej wiadomo, że sprawa jest już zgłoszona do organów ścigania, a w najbliższym czasie możemy spodziewać się dalszych informacji w sprawie. Jedno jest pewne. Nastolatek nie pozostanie bezkarny.

W całej sprawie pozytywne jest to, że żadnemu z poszkodowanych nie stała się poważna krzywda. Wszyscy uczestnicy zajścia mogli spokojnie wrócić do domu i nie grożą im żadne konsekwencje zdrowotne.

Doniesienie w tej sprawie złożył jeden z rodziców

O całym zajściu rodzice dowiedzieli się od swoich dzieci. Jeden z rodziców natychmiast podjął interwencję i złożył doniesienie w tej sprawie. Funkcjonariusze prowadzą przeciw 13-latkowi działania z art. 157§1 Kodeksu Karnego. Czynności są na etapie zbierania całości materiału dowodowego. W najbliższym czasie sprawa zostanie przekazana do sądu dla nieletnich. Buntowniczemu nastolatkowi grozi nawet kara ograniczenia wolności w postaci umieszczenia w ośrodku dla nieletnich. O wszystkim w ciągu najbliższych miesięcy zadecyduje sąd.