Pomoc dla seniorów od firmy GAZ-SYSTEM i Caritas

Pomoc dla seniorów od firmy GAZ-SYSTEM i Caritas

Pomoc seniorom jest zawsze jednym z największych wyzwań jakie stają przed społeczeństwem. Z takiego założenia wyszła firma GAZ-SYSTEM S.A. oraz Caritas Polska, które wspólnie działały w tej sprawie. Akcja była przeprowadzana w 10 województwach w tym i w rejonie Świnoujścia. O szczegółach akcji przeczytasz poniżej.

Ponad pół miliona na pomoc

Firma GAZ-SYSTEM pomaga najbardziej potrzebującym już od lat. W tym roku postanowiono wspomóc seniorów, którzy w tym szczególnym dla świata czasie byli narażeni na wiele niedogodności. Chodziło głównie o zminimalizowanie codziennych trudności i przeszkód, które pojawiły się w ciągu ostatnich miesięcy.
Na pomoc przeznaczono ponad pół miliona złotych, które zapewniały seniorom żywność. Oferowana pomoc przybierała różne postacie w zależności od potrzeb. Dostarczano żywność do domów, zarówno w formie surowych produktów, jak i gotowych dań. Oferowane były także bony do sklepów oraz środki ochrony osobistej w tym maseczki i płyny dezynfekujące.

Akcja objęła 10 województw

GAZ-SYSTEM zaplanował akcje w 10 województwach. Pomocom objęto 64 gminy, w których z pomocą Caritasu dystrybuowano żywność, bony i środki ochrony. To właśnie ta organizacja docierała do potrzebujących z poszczególnych miast. Po rozpoznaniu wolontariusze i pracownicy roznosili posiłki.

Jak mówią władze firmy, akcja spotkała się z dużym entuzjazmem i planowana jest już jej kontynuacja w następnych latach. Seniorzy objęci programem zdecydowanie chwalili sobie taką formę pomocy, zwłaszcza w czasie kiedy niewskazane było wychodzenie z domu. Pozwalało to im na swobodne życie i chwilowe zapomnienie o codziennych kłopotach.