Świnoujście wyda 780 mln zł na inwestycje w 2022 roku!

Świnoujście wyda 780 mln zł na inwestycje w 2022 roku!

Świnoujście stawia na rozwój i pod tym znakiem upłynie nam rok 2022. W opublikowanym niedawno planie inwestycyjnym na przyszły rok wyraźnie widać, że priorytetem jest budowa i modernizacja dróg. Jeśli jesteś ciekawy, na co miasto chce przeznaczyć aż 780 mln zł, zapraszamy do czytania!

Plan inwestycyjny zatwierdzony przez Radę Miasta

Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia, przygotował budżet miasta na rok 2022. Plan przyjęto zdecydowaną większością głosów. Przeciwko głosowała zaledwie jedna osoba. W związku z tym wiemy już, na co miasto chce przeznaczyć 780 mln zł. Jak można się domyślić, większość z tych pieniędzy zostanie przeznaczona na budowę tunelu pod Świną. Nie będzie to jednak największa inwestycja zaplanowana na przyszły rok.

W 2022 rozpocznie się przebudowa dróg prowadzących do portu w Świnoujściu. Remont obejmie między innymi ulice: Barlickiego, Ludzi Morza i Baza Las. Całkowita długość remontowanych odcinków to aż 13 km. Podobnie jak w przypadku budowy tunelu, również na tę inwestycję miasto otrzymało wysokie dofinansowanie. Stąd zamiast całych 150 mln zł, Świnoujście wyda około 70 mln zł na ten cel.

Modernizacji dróg będzie w Świnoujściu dużo. Wszystko po to, by poruszanie się po mieście i okolicznych miejscowościach było bezpieczniejsze i wygodniejsze. Dokładna lista wszystkich remontowanych ulic jest dostępna na stronie eswinoujscie.pl.

Czy miasto stać na wszystkie inwestycje?

Zaplanowane wydatki wyniosły 780 mln zł. Warto więc wspomnieć, że budżet Świnoujścia w 2022 roku wyniesie 729,5 mln zł. Brakuje więc całkiem sporo pieniędzy, ale miasto ma je zdobyć dzięki obligacjom komunalnym. Miasto zaoszczędziło także 6 mln zł w tym roku.

Czy oprócz przebudowy, budowy i modernizacji dróg przewidziano jeszcze inne wydatki? Tak. Świnoujście wyda pieniądze także na modernizację cmentarza, zadaszenie trybun stadionowych, budowę placu aktywności fizycznej, budowę Przystani Wyspiarzy oraz dokończenie termomodernizacji Urzędu Miasta.

Plany na modernizację Świnoujścia są ambitne i sporo zmienią w przestrzeni miejskiej. Pozostaje nam czekać na finał!

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z województwa, zajrzyj na stronę: https://www.zachodniopomorski.pl/.