Trudności z przeprawą promową w Świnoujściu. Winna pogoda

Trudności z przeprawą promową w Świnoujściu. Winna pogoda

Zima przybyła do Świnoujścia i nie ma zamiaru odpuszczać. W związku z trudną sytuacją pogodową i przekroczonym stanem alarmowym Świny promy zmuszone były wstrzymać przeprawy. Na terminalach szybko potworzyły się kolejki. Niektórzy mieszkańcy denerwują się, że tunelu pod Świną jeszcze nie ma. W takich sytuacjach byłby niezastąpiony.

Promy nie kursowały przez trudne warunki pogodowe

Promy nie przepływały przez Świnę od godzin wieczornych 20 stycznia. Powodem wstrzymania przepraw promów Karsibór był alarmowy stan wody w kanale. Eksperci zalecali, by zrezygnować z przepraw aż do popołudnia dnia następnego, ale nie wszyscy mogli sobie na to pozwolić. Niektórzy też nie zdążyli dostosować swoich planów do zmian podyktowanych przez trudną sytuację pogodową.

Efektem kilkugodzinnej przerwy były długie kolejki na terminalach w Świnoujściu. Na szczęście udało się je rozładować w ciągu stosunkowo krótkiego czasu. Oczekujący z pewnością musieli być nieźle zmęczeni z powodu niespodziewanych utrudnień.

Mieszkańcy odczuwają brak tunelu pod Świną

Wygląda na to, że powstający pod Świną tunel należy do najbardziej wyczekiwanych inwestycji w mieście. Trudno się ludziom dziwić. Wielogodzinne oczekiwanie na przeprawę w samym środku zimy nie jest rzeczą przyjemną. Dodatkowo czas to pieniądz, a tego nikt nie lubi tracić.

Internauci zaznaczają jednocześnie, że przeprawy promem przez Świnę mają swój wyjątkowy urok. Wszyscy bez wątpienia chcą, by taka możliwość wciąż istniała, jednak w warunkach ekstremalnych robi się po prostu zbyt ciężko. Tunel pod Świną będzie w stanie zlikwidować wszystkie te problemy, dlatego mieszkańcy są rozczarowani, że jego budowa się przedłuży.

Niestety, wykonawca tunelu już zapowiedział, że będzie wnioskował o przedłużenie terminu oddania tunelu. Mówi się o spóźnieniu wynoszącym ponad 3 miesiące. Głównym winnym takiego poślizgu jest pandemia koronawirusa. Nie bez wpływu pozostaje również sama pogoda. Robotnicy musieli wstrzymać prace na wiele tygodni z powodu niesprzyjających warunków.