Świnoujście po nawałnicy. Było niebezpiecznie!

Świnoujście po nawałnicy. Było niebezpiecznie!

Świnoujście musiało zmierzyć się z silnym wiatrem wywołanym przez orkan Eunice. Ze skutkami wichury mierzyła się cała Polska, jednak to w miejscowościach nadmorskich wiało najmocniej. Strażacy mieli w ostatnich dniach pełne ręce roboty, a niektóre konsekwencje nawałnicy wciąż są widoczne.

Świnoujście po nawałnicy

Miniony weekend upłynął pod znakiem huraganu. Wyjątkowo silny wiatr stanowił poważne zagrożenie nie tylko dla budynków i samochodów, ale również dla życia ludzi, zwłaszcza podróżujących samochodami. Niestety siła nawałnicy doprowadziła w Polsce do trzech nagłych zgonów. W samym Świnoujściu nikomu nic się nie stało, jednak wiatr zniszczył wiele prywatnych posesji.

Najwięcej szkód wywołały powalone drzewa, które zmiażdżyły stojące na parkingach samochody. W Świnoujściu oraz okolicznych miejscowościach doszło również do uszkodzeń budynków. Drzewo spadło na blok mieszkalny przy ulicy Norweskiej. Do podobnego zdarzenia doszło również w Karsiborze. Tym razem konieczna była ewakuacja rodziny zamieszkującej budynek. Konieczny będzie gruntowny remont. Strażacy zabezpieczyli budynek.

Poważną konsekwencją wichury były również zerwane linie energetyczne. Mieszkańcy mniejszych miejscowości musieli zmagać się z brakiem prądu przez wiele godzin.

Kolizja z udziałem wozu strażackiego

Miniony weekend był niezwykle ciężki dla ludzi, którzy w wyniku wichury ponieśli straty. Jeszcze trudniej mieli strażacy, którzy bez przerwy jeździli od jednej interwencji do drugiej. Liczba powalonych drzew wydawała się nieskończona.

W trakcie podróży do kolejnego miejsca interwencji wóz strażacki zderzył się z samochodem osobowym. Do kolizji doszło na skrzyżowaniu przy ulicy Jana Matejki. Nikomu na szczęście nic się nie stało, chociaż początkowo sytuacja wydawała się poważna. Strażacy załatwili sprawę z poszkodowanymi pasażerami samochodu osobowego, a następnie udali się na pomoc poszkodowanym w wyniku wichury.

Ciekawe informacje na temat zachodniej części Polski znajdziesz na stronie: https://zachodni.pl/.