Parkrun Świnoujście, czyli sobotnie biegi w dobrym towarzystwie!

Parkrun Świnoujście, czyli sobotnie biegi w dobrym towarzystwie!

Mieszkańcy Świnoujścia mogą wziąć udział w świetnej inicjatywie sportowej, by przy okazji zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Parkrun Świnoujście to cykl cosobotnich spotkań, odbywających się przez cały rok. Uczestnicy pokonują 5-kilometrowy dystans, a wszystko to w przyjemnej atmosferze. Każdy może dołączyć!

Nie liczy się forma, a chęci!

Parkrun to inicjatywa założona przez miłośników biegania, skierowana do wszystkich osób chcących wprowadzić do swojego życia odrobinę zdrowej aktywności. To nie są zawody, a wspólny bieg przez malownicze okolice Świnoujścia.

Biegacze zbierają się w Parku Zdrojowym w każdą sobotę, by o 9:00 rozpocząć pięciokilometrową trasę. Każdy przemierza trasę w swoim tempie i nikt nie zajmuje ostatniego miejsca, ponieważ ostatni na mecie jest wolontariusz z grupy czuwającej nad wszystkimi uczestnikami biegu.

Za każdym razem w sobotnim biegu bierze udział kilkadziesiąt osób i kilkunastu wolontariuszy. Warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem strony internetowej. Po zarejestrowaniu otrzymasz swój unikatowy kod biegacza, dzięki któremu będziesz mógł poznać swój czas po skończonym biegu. Jednorazowa, bezpłatna rejestracja umożliwia branie udziału w dowolnej ilości sobotnich biegów.

Regularna aktywność fizyczna w dobrym towarzystwie

Wszyscy, bez względu na wiek, powinni dbać o regularną aktywność fizyczną dostosowaną do własnych potrzeb i możliwości. Tak się składa, że forma Parkrunu jest uniwersalna, dlatego ma szansę spodobać się także osobom o słabszej kondycji. Dzięki obecności wielu innych, sympatycznych osób, sobotnie biegi są zdecydowanie atrakcyjniejsze od samotnych prób podjęcia aktywności sportowej.

Systematyczne cotygodniowe biegi korzystnie wpływają na samopoczucie, poprawiają kondycję, odporność i pomagają w kształtowaniu wymarzonej sylwetki. To świetny sposób na spędzanie wolnego czasu i dobre rozpoczęcie dnia.

Członkowie grupy Parkrun są wytrzymali i niestraszne im kiepskie warunki pogodowe. Mroźna zima, upalne lato, czy nawet deszczowa wiosna — to za mało, by zniechęcić zapalonych biegaczy ze Świnoujścia!