Ukraińcy porządkują Świnoujście w ramach wdzięczności

Ukraińcy porządkują Świnoujście w ramach wdzięczności

Ciężkie czasy bardzo często obnażają prawdziwe oblicze ludzi. I z jednej strony mamy do czynienia z potworami w ludzkiej skórze, mordującymi cywilów, a z drugiej jesteśmy świadkami, jak obcy ludzie pomagają sobie nawzajem. Mobilizacja Polaków zaskoczyła całą Europę, a wdzięczni Ukraińcy pokazują swoją klasę i godność, ponieważ nie mają zamiaru siedzieć bezczynnie.

Wzruszająca akcja Ukraińców

Przebywający w polskich miastach uchodźcy to najczęściej kobiety i dzieci, którym udało się uciec z samego środka piekła, w jakie Rosjanie zamienili Ukrainę. To osoby objęte traumą i smutkiem. Część uchodźców straciła swoje rodziny. Mimo to większość zdolnych do pracy osób stara się w Polsce jakoś urządzić i usamodzielnić. Ukraińcy także otwarcie wyrażają swoją wdzięczność za ratunek.

Wzorem uchodźców stacjonujących w Suwałkach, osoby przebywające w Świnoujściu zmobilizowały siły i rozpoczęły społeczną akcję sprzątania miasta. Grupa kilkudziesięciu osób z Ukrainy wzięła się za porządkowanie lasu i nabrzeża, chcąc w ten sposób okazać wdzięczność za gościnę. To naprawdę wzruszające, biorąc pod uwagę, w jak dramatycznej sytuacji są obecnie.

Polacy modlą się o pokój podczas drogi krzyżowej

W pomocy nie ustają także Polacy. Zbiórki darów dla Ukrainy, a także zbiórki pieniędzy wciąż są w naszym kraju prowadzone. Darczyńców naprawdę nie brakuje. Wszyscy starają się, by zarówno uchodźcy, jak i walczący w objętym wojną kraju nie pozostali bez pomocy i wsparcia.

Polacy także są bardzo przejęci wojną i tragicznym losem niewinnych ludzi. Mieszkańcy Świnoujścia szukają także wsparcia duchowego. Setki osób uczestniczących w drodze krzyżowej na ulicach miasta modliło się o pokój. Polacy wszelkimi sposobami starają się pomóc Ukrainie i głęboko wierzymy, że to zaangażowanie naprawdę przyniesie pozytywne efekty. Bo prawdziwie zjednoczonych ludzi, okazujących sobie wsparcie i lojalność, trudno jest złamać. Władze Rosji już miały okazję się o tym przekonać. Ukraina wciąż się broni.