Opłata klimatyczna w niemieckiej części wyspy Uznam

Opłata klimatyczna w niemieckiej części wyspy Uznam

Polacy uwielbiają wypoczywać nad morzem, nawet jeśli jest to chłodny Bałtyk. Dowodem na to są ogromne ilości turystów obecne w Świnoujściu. Wielu gości zna miasto jak własną kieszeń, co sprawia, że odważnie przekraczają granicę polsko-niemiecką na wyspie Uznam, by skorzystać także z uroków dzikich, niemieckich plaż. Jak się okazuje, to nie jest darmowe.

Opłata klimatyczna po niemieckiej stronie plaży

Podatek klimatyczny to jedno z wielu europejskich rozwiązań w walce z ociepleniem klimatu. Co prawda można się zastanawiać, dlaczego za działalność koncernów przemysłowych obarcza się kosztami zwykłych ludzi, ale to nie my decydujemy. W każdym razie polskie serwisy ostrzegają, że wycieczka na niemiecką stronę wyspy Uznam może skończyć się koniecznością uiszczenia opłaty. W Polsce takie opłaty nie obowiązują (jeszcze), dlatego wiele osób dziwi się na tę nową konieczność. Przy głównych wejściach na niemieckie plaże istotnie stoją automaty do uiszczania płatności. Podobno można również trafić na kontrolerów, sprawdzających, czy opłata klimatyczna faktycznie została wniesiona.

Brak zgodności w sprawie opłaty

Niektórzy wczasowicze potwierdzają konieczność opłaty za zwiedzanie niemieckich plaż. Zaznaczają jednak, że takiej konieczności nie ma w miejscach dzikich i mniej popularnych turystycznie, a to właśnie takie miejsca interesują Polaków najbardziej. Inni z kolei dodają, że z koniecznością opłaty się nie spotkali, a automaty są ignorowane także przez samych Niemców. Wygląda więc na to, że opłata jest albo jej nie ma, w zależności na kogo trafi. Bez względu na to Polacy raczej nie zrezygnują z wycieczek pieszych i rowerowych po niemieckiej stronie plaży. Te tereny również są piękne i bardzo ciekawe, a mniejsze obłożenie wydaje się bardzo przyciągać polskich turystów. Niemcy z kolei chętnie odwiedzają polskie plaże i nadmorskie kurorty, w których czują się bardzo dobrze.

Może Cię zainteresować: https://darlowko24.pl/jak-ciekawie-spedzac-czas-i-co-mozna-robic-nad-morzem-baltyckim/.