Sail Świnoujście 2022: impreza rozpoczyna się dzisiaj!

Sail Świnoujście 2022: impreza rozpoczyna się dzisiaj!

Przyszedł czas na najgłośniejszą morską imprezę Świnoujścia, która organizowana jest co roku. Można podejrzewać, że tegoroczne wydarzenie przyciągnie wielu zainteresowanych, bo też sporo będzie się działo. Wydarzenie bogate w atrakcje przyciąga również miłośników żaglówek.

Parada dziś o godzinie 18:00

Impreza morska w Świnoujściu potrwa do 24 lipca i rozpocznie się już dzisiaj, o godzinie 18:00. Na ten czas zaplanowano uroczystą paradę, w której uczestniczyć będą organizatorzy i uczestnicy imprezy. Nie zabraknie również turystów. Ogółem mówiąc, każdy jest zaproszony. Paradzie przewodniczyć będzie orkiestra dudziarska, co doda wydarzeniu odpowiedniego, uroczystego charakteru. Parada zakończy się na Placu Wolności, gdzie odbędą się koncerty i oficjalne otwarcie imprezy.

Nadchodzi wyjątkowy czas, atrakcyjny turystycznie, ale także nieco uciążliwy dla kierowców. Miasto poinformowało już o planowanych utrudnieniach i objazdach związanych z organizacją wydarzenia. Od dzisiaj do 26 lipca włącznie odcinek ulicy Wybrzeże Władysława IV będzie zamknięty. Wyłączone zostaną także niektóre przystanki komunikacji miejskiej.

Piosenka festiwalowa, jarmark morski i piękne żaglówki

Sail Świnoujście to jedna z większych imprez organizowanych nad morzem. Swoim stylem nawiązuje oczywiście do nadmorskich klimatów, w związku z czym nie może zabraknąć dobrego jedzenia i żaglówek. Będzie na co popatrzeć, gdyż w tym czasie do Świnoujścia zawinie mnóstwo żaglówek i statków, również zza granicy. Miasto udostępniło stronę, na której można bezpiecznie zakupić bilety na turystyczny rejs wybranym żaglowcem. Stałą atrakcją będą również koncerty, także nawiązujące do morskiej tematyki. W tej fantastycznej atmosferze będzie można podziwiać przygotowane atrakcje i zrobić zakupy na ciekawych stanowiskach przygotowanego na ten czas jarmarku. To świetna okazja do spróbowania regionalnych potraw i przywiezienia do domu wyjątkowych pamiątek z wydarzenia. Zapowiada się wspaniały weekend. Nie może Was zabraknąć!