Bezprawne zachowania kierowców w nowym tunelu w Świnoujściu

Bezprawne zachowania kierowców w nowym tunelu w Świnoujściu

Wielu kierowców każdego dnia ignoruje przepisy drogowe w niedawno otwartym tunelu w Świnoujściu. Jest to na tyle poważny problem, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) umieściła na swoich stronach mediów społecznościowych filmy dokumentujące te wykroczenia. Władze miasta zapewniają, że wszyscy sprawcy zostaną zgłoszeni policji.

Tunel pod Świną został uroczyście otwarty zaledwie tydzień temu. Niestety, szybko zauważono, że niektórzy kierowcy łamią przepisy drogowe w jego wnętrzu. Przykłady takiego nieodpowiedzialnego zachowania były prezentowane na profilach mediów społecznościowych już w ostatni weekend.

Mimo upływu kilku dni od tych incydentów, sytuacja nadal nie ulega poprawie. Zarówno służby drogowe, jak i przedstawiciele Urzędu Miasta Świnoujście zauważają, że co najmniej 15 poważnych wykroczeń jest popełnianych tam codziennie. Wszystko jest dokumentowane i publikowane.

Jarosław Jaz, rzecznik UM w Świnoujściu, podkreśla, że wszystkie naruszenia przepisów są dokładnie rejestrowane i będą zgłaszane do odpowiednich organów ścigania. Może być kilka powodów dla których kierowcy łamią przepisy – jednym z nich może być fakt, że tunel nie jest jeszcze oznaczony na mapach elektronicznych. Jednak jak zaznacza Jaz, konsekwencje będą surowe niezależnie od powodów takich zachowań.

Mimo podjętych działań, takich jak poprawienie oznakowania tunelu czy regularne apele o ostrożność skierowane do kierowców, sytuacja nie uległa poprawie. Mateusz Grzeszczuk z GDDKiA zwraca uwagę na częste wykroczenia kierowców przejeżdżających przez tunel pod Świną. Są to głównie zawracanie, próby cofania lub wyprzedzania – wszystko to stanowi duże zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników tunelu.

Grzeszczuk dodaje również, że dostęp do tunelu jest dobrze oznakowany, a wewnątrz znajduje się podwójna linia ciągła oraz oznaczenia kierunków pasów ruchu. Tak samo jak Jaz, Grzeszczuk zapewnia, że każde wykroczenie będzie zgłaszane policji.