Konflikt na drodze: tunel dla kierowców a piesi i rowerzyści twierdzą swoje

Konflikt na drodze: tunel dla kierowców a piesi i rowerzyści twierdzą swoje

Wprowadzenie do eksploatacji nowego tunelu znacząco ułatwiło życie kierowcom, ale niestety nie przyniosło ulgi tym, którzy poruszają się pieszo czy na jednośladach. Ci ostatni wciąż muszą korzystać z promu, aby przekroczyć rzekę. Mimo tych ograniczeń, nie brakuje odważnych, którzy ignorując regulacje ruchu drogowego, decydują się na nielegalne przechodzenie przez tunel pieszo bądź rowerem.

Każda taka sytuacja jest rejestrowana przez system monitoringu, co skutkuje koniecznością interwencji odpowiednich służb. W sobotę, jeden z kierowców zdołał nagrać kolejny przypadek łamania zasad dotyczących korzystania z tunelu. Na filmie widzimy dwóch rowerzystów, których obecność wymusiła zamknięcie szlabanów po stronie Warszowa. W efekcie, ruch samochodów na pobliskim rondzie został sparaliżowany. Kierowca relacjonuje również, że inni piesi nielegalnie przechadzali się tunelem w kierunku Warszowa.

Takie postępowanie osób pieszych i jeżdżących na rowerach niewątpliwie narusza prawa innych użytkowników tunelu – kierowców. Wymusza na nich nieplanowane zatrzymanie, wydłużając tym samym czas przejazdu. Dodatkowo lekkomyślne zachowanie pieszych i rowerzystów może stwarzać potencjalne niebezpieczeństwo dla poruszających się tam samochodami.